Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moovo xw532 nie działa jeden siłownik

djlukas 19 Wrz 2015 21:39 2082 9
  • #1 19 Wrz 2015 21:39
    djlukas
    Poziom 27  

Witam

Zamontowałem siłowniki na kąt otwarcia 120st (wymiary jak na obrazku). Podczas programowania mam problem z jednym siłownikiem (z centralą). Drugi siłownik poprawnie ustala pozycję 0 (zamyka) następnie otwiera się na 120st ale niestety pierwszy wykonuje ruch kilka cm staje tak jakby niemiał siły ruszyć tym skrzydłem.

Zamieniłem miejscami wtyczki od silników, żeby sprawdzić czy silnik jest sprawny i okazało się, że drugi siłownik stał w miejscu a ten pierwszy chodził. Czyli silnik sprawny. Wydaje mi się, że coś nie tak jest ze sterownikiem pierwszego skrzydła. Czyżby nowy napęd był uszkodzony?
    Czy może ja coś robię nie tak?

• #2 19 Wrz 2015 22:38
    Zbych034
    Poziom 35  

Kondensator wpięty prawidłowo? Jakie siłowniki?

• #3 20 Wrz 2015 03:58
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Cytat:
    Kondensator wpięty prawidłowo

Tam nie ma kondensatorów silnikowych - to motorki na 24V DC

Cytat:
    Czyżby nowy napęd był uszkodzony?

Możliwe, wszystkie mechanizmy się psują i mogą mieć wady a u Włochów (albo Chińczyków) kontrola jakości może być lekko dziurawa.
    Dopóki jest na gwarancji nic nie majdruj tylko wymień.
    Ale przedtem sprawdź czy skrzydło lekko się otwiera (ale skoro na drugim wejściu siłownik chodzi poprawnie to chyba nie to).

• #4 23 Wrz 2015 20:41
    djlukas
    Poziom 27  

Po rozmowie z działem technicznym Nice oddaję sterownik w ramach reklamacji

• #5 23 Wrz 2015 23:24
    Mareczny

Przed oddaniem , warto się upewnić , że programowanie centrali jest dokonane prawidłowo , czasami wietrzny dzień podczas programowania potrafi popsuć efekt - jeśli zestaw wróci z adnotacją , że wszystko O.K , to trzeba pamiętać , że w fazie programowania mikroprocesor ma cały czas włączoną amperomertykę , więc pomiar przeciążeń na krańcach drogi ruchu skrzydeł jest analizowany bezpośrednio.

• #6 24 Wrz 2015 07:50
    djlukas
    Poziom 27  

Tylko, że efekt jest taki sam nawet przy zdjętym skrzydle z siłownika

• #7 07 Maj 2016 22:31
    blueday24
    Poziom 2  

mam podobny problem tylko ze u mnie 1 skrzydło się zamknie a drugie nawet nie ruszy

• #8 13 Lip 2016 18:41
    djlukas
    Poziom 27  

Witam. Po wymianie sterownika napęd pracuje.

Ps. Co może być przyczyną, że po wysprzęgleniu nie można płynnie jeździć skrzydłami (szarpie, kantuje). Nasmarowałem ślimaki ale to niewiele pomogło.

Czy silowniki są źle zamontowane? Trzymałem się zasady A=B

• #9 14 Lip 2016 07:50
    kotbury

Wymiary jak najbardziej OK.
    Siłownik ma jeszcze jedną przekładnię - między silnikiem a ślimakiem - możesz tam sprawdzić smarowanie ale ślady rozbiórki = utrata gwarancji.
    Może po prostu twój egzemplarz ma ciaśniej pasowany silnik i przekładnię (rozrzut produkcyjny) i ciężej chodzi.
    Ale widzę że słownik jest zamocowany równolegle do bramy - przesuń punkt przedniego mocowania (na płaskowniku do przymocowanym do skrzydła bramy) jak najbliżej bramy (na razie tylko dodatkowy otwór) - tak aby siłownik na zamkniętej bramie był skośnie w stosunku do skrzydła, tylko nie przesadź - nie za blisko, żeby nos siłownika nie wlazł na otwarciu w skrzydło.
    Takie mocowanie jest dużo zdrowsze dla siłownika i mocowań - i może przy okazji rozwiąże problem (lepszy rozkład sił i dużo mniejsze "wyłamywanie" i skręcanie mocowania przy skrzydle).

• #10 23 Lip 2016 22:33
    djlukas
    Poziom 27  

kotbury napisał:
    Ale widzę że słownik jest zamocowany równolegle do bramy - przesuń punkt przedniego mocowania (na płaskowniku do przymocowanym do skrzydła bramy) jak najbliżej bramy (na razie tylko dodatkowy otwór) - tak aby siłownik na zamkniętej bramie był skośnie w stosunku do skrzydła, tylko nie przesadź - nie za blisko, żeby nos siłownika nie wlazł na otwarciu w skrzydło.
    .

Tam jest oryginalny uchwyt. Żeby przybliżyć siłownik to trzeba go skrócić i później pospawać. Klient nie chce go na razie dewastować bo brama chodzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME