Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso - gdzie jest czujnik cisnienia wspomagania?

keseszel 19 Wrz 2015 23:57 2031 7
  • #1 19 Wrz 2015 23:57
    keseszel
    Poziom 26  

Witam.

Szukam materiałów dotyczących Xsary Picasso: manuala,instrukcji bądź zdjęć co umożliwi mi zidentyfikowanie czujnika ciśnienia wspomagania.

Mam wyciek płynu wspomagania i muszę robić dolewki przed każdą jazdą. Nie mam kanału, podnośnika. Mam cichą nadzieję, że dam radę dojrzeć spod lewarka lub w jakiś inny sposób.. Ewentualnie poszukam warsztat, gdzie mogę rzucić okiem, ale masakra w Poznaniu.
    Pobieżna ekspertyza dała mi informację, że Xsara Picasso z 2002 roku jest tak starym autem, że nie opłaca się naprawiać tak starego auta, bo koszt naprawy pompy wsp. lub maglownicy dochodzi do 1800 PLN :-O
    Chyba kupię sobie konia ;-) będzie tańsze utrzymanie..

0 7
  • #2 20 Wrz 2015 00:40
    kidu33
    Poziom 15  

E tam sciągnij osłonę dolną , są tam 2 złączki wysokiego ciśnienia wspomagania. lubią przeciekać na pełnym skręcie.

2
  • #3 20 Wrz 2015 08:04
    keseszel
    Poziom 26  

Jak z wpisu wynika cieknie mi jak diabli. Najpierw moczylo, teraz prawie ciurkiem...takie szybkie kap kap kap..

1
  • #4 20 Wrz 2015 09:40
    kidu33
    Poziom 15  

Sam nie wyciągniesz tych rurek z maglownicy, bo sa skitrane dosyć mocno z innymi.
    Po drugie trzeba do zakucia zawieść, tu zdradzę ci sekret .
    Przed demontażem zaznacz markerem dokładne położenie węży względem rurek bo po zakuciu i przypadkowej zmianie położenia, lub na oko, ci to nie wejdzie.

0
  • #5 20 Wrz 2015 15:47
    keseszel
    Poziom 26  

To niedobrze, bo ustaliłem już sposób podniesienia auta. Dwa lewarki bądź jeden, parę cegieł i wczołgać się pod auto. Oczywiście koła zabezpieczone przed przetoczeniem. Co do zakucia węży.. Nie wiem gdzie w Poznaniu to robią. Możliwe, że będę nadal szukał warsztatu, który nie skroi mnie jak za Ferrari.

0
  • #6 20 Wrz 2015 16:23
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

keseszel napisał:
    Xsara Picasso z 2002 roku jest tak starym autem, że nie opłaca się naprawiać tak starego auta

To oddaj je na złom i po kłopocie.

Tramwaje i autobusy będą Twoim przyjacielem.

-1
  • #7 21 Wrz 2015 09:32
    keseszel
    Poziom 26  

Kupiłem rower :-P . Jutro dzień bez samochodu w Poznaniu. Tramwaje mają być za darmo, zamiast biletu należy mieć ważny dowód rejestracyjny..

-1
  • #8 30 Wrz 2015 21:07
    keseszel
    Poziom 26  

Autko zrobione u p. Papieża. Koszt 200 pln. Czujnik byl caly popękany i sikał.
    Temat zamknięty.

0