Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX479 - podłączenia sprzętu

HoneyBadger 20 Wrz 2015 01:32 1536 3
  • #1 20 Wrz 2015 01:32
    HoneyBadger
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o elektronikę więc proszę o wyrozumiałość :)

A więc robię remont w domu wymieniam sprzęt, kupiłem amplituner Yamaha RX 479, zestaw kolumn 5.1, tv sony KDL 55W809c, sony PS4 no i stara konsola Xbox 360 i dekoder polsatu.
    Ktoś mi powiedział, że wszystko mogę podłączyć przez amplituner to znaczy, ps4 nie wpinam do tv tylko w ampi i ma odtwarzać filmy blue ray i gry jak by był podłączony pod tv, bez utraty jakości . Nie wiedziałem, że tak można. Proszę skorektujcie mnie jeśli jestem źle poinformowany. Chce zrobić tak, w RX 479 jest jeden hdmi out i 6 in. Czyli najlepszy kabel hdmi jaki mam ma pójść w out i z niego do tv. Później pociągnąć kabel optyczny z ampi do tv dla lepszego dźwięku, bo niby arc w nie daje takiego, jak mi powiedział sprzedawca w euro agd.
    W te 6 wpinam po kolei PS4, Xbox 360 i dekoder polsatu.
    A jeśli chce np. nieraz oglądnąc tv bez kina na samych głośnikach to jeszcze jeden hmdi z dekodera do tv???
    Dobrze to rozkminiłem ?? :-? wiem pewnie banał ale plis podpowiedzcie :please:

Tak na marginesie do głośników i amplitunera lepiej włożyć gołą żyłę z kabla czy lepiej wczepić w tzw. bananka ten wtyk.....
    Dzięki z góry

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Wrz 2015 09:56
    intenso
    Poziom 38  

Dobrze myślisz wszytko pod ampli a z ampli do tv.
    Sprzedawca w sklepie to kolejny debil wyszkolony do wyrwania jak najwięcej kasy
    Yamaha posiada Hdmi Pass Through, jak będzie wyłączona to przepuszcza i obraz i dźwięk do tv, Po Hdmi Arc jak i po kablu optycznym będzie ta sama jakość dźwięku.

Czy banany czy gołe kable to wybór należy do Ciebie, banany poprawiają jedynie wygodę podłączenia kabli i bardziej profesjonalnie to wygląda.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 20 Wrz 2015 21:39
    HoneyBadger
    Poziom 2  

Ok dzięki intenso, to jeszcze tu podrąże.
    Ten tv, który kupiłem ma dość duży input lag, nie chce zwiększać go niepotrzebnie i tu właśnie pytanie-czy puszczanie wszystkiego przez amplituner nie zwiększy input lag w grach czy może będzie miał nawet negatywny wpływ na oglądanie filmów?? Wydaje mi się, że przeprowadzenie kabli przez amplituner będzie wygodne, ale czy optymalne jeśli chodzi o wydajność?
    Jeśli chodzi o te wtyki "banany'' to w sumie pytam, bo jak rozumiałem to one zabezpieczają też przed spięciami niż gołe włożone splecione kable.

Jeszcze jedno, widzę wchodzą kable HDMI 2.0 niedawno kupiłem kable Renstone 1.4a HDMI, czy warto inwestować w te 2.0?? Niby mają mieć 32 kanały audio dostępne a 1.4 ma ich 8, czy może mieć znaczenie w moim w sumie skromnym zestawie??

0
  • #4 20 Wrz 2015 21:58
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli chodzi o Input Lag w tym tv to jakiś mit chyba :)
    Sam mam ten model w wersji 55" i ps3i wszystko śmiga jak ta lala, napisze w skrócie, sama konsola, reakcja na pada, wysłanie obrazu to około 130 ms ten tv ma chyba ponad 40 ms, aby zauważyć opóźnienia to potrzeba 200ms także rachunek jest prosty :)
    Przesyłanie obrazu przez ampli nie będzie mialo negatywnego wpływu na filmy.

Wtyki zabezpieczają przed spięciem ;) kolejny chyba mit kolego ;)ściągasz koszulkę z kabla o długości 1cm i zakręcasz przewód w terminalu głośnikowym

1.4 wystarczy .

0