Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgląd obrazu z kamery przez HDMI

TvWidget 20 Sep 2015 09:12 1206 2
    TvWidget
    Level 36  
    Czy popularne kamery do zastosowań domowych pozwalają na podgląd obrazu z kamery przez HDMI ?
    Potrzebuję odpowiednio ustawić kamerę oglądając obraz HD na zewnętrznym monitorze a następnie włączyć rejestrację. Podczas zapisu podgląd nie jest mi już potrzebny.
    Przeczytałem instrukcje do kilku modeli kamer ale zwykle znajduje się w nich tylko informacja, że wyjście HDMI nie działa podczas rejestracji obrazu. Nie bardzo wiem jak należy to rozumieć.
    romeok01
    Level 35  
    Przed chwilą sprawdziłem i podłączyłem swoja kamerę Sony HDR CX130E kablem HDMI do telewizora i podgląd na telewizorze jest wyświetlany cały czas, zarówno podczas nagrywania jak i wyłączonego nagrywania.

Może w innych kamerach wyświetla obraz tylko podczas odtwarzania nagrań na telewizorze, u mnie cały czas wyświetla obraz.
    TvWidget
    Level 36  
    Dziękuję za informację.
    Czy ktoś może wie jak ta sprawa wygląda w kamerach firmy Panasonic ?
    Szczególnie interesują mnie modele, które można obecnie kupić.
    W instrukcji np. do HC-V270 jest napisane coś takiego:
    "Gdy to urządzenie i telewizor są połączone przewodem mini HDMI (w zestawie) lub przewodem AV (dostępnym w sprzedaży) w jednej z poniższych sytuacji, na ekranie telewizora nie będzie wyświetlany żaden obraz. Użyj ekranu LCD kamery.
    - Przy nagrywaniu filmów
    - Podczas ustawiania PRE-REC
    [...]"