Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Doblo 2004r vs. alarm SEO - Problem z kierunkowskazami po dołożeniu modulu.

Markov65 20 Sep 2015 10:53 996 4
    Markov65
    Level 12  
    Jak w temacie:
    Fiat Doblo 2004r
    SEO Concerto
    Modul komfort kierunków.
    Fiat z alarmem działał spoko.
    Podkusilo mnie zalozyc modul komfort z firmy BartSoft.
    Moduł prosty w montażu, plus po zaplonie, masa dwa wyjscia na kierunki.
    Żadnej filozofi dla kogos kto montował dawno temu alarmy samochodowe zawodowo (czyt. ja).
    Alarm z samochodem wspólpracuje bez zarzutu od 8 lat!
    No i tu sie zaczynają czary!
    Po zamontowaniu modulu, wlączeniu zaplonu i kliknięciu kierunkiem moduł zamiast wygenerować trzy błyski na te jedna strone generuje ledwo widoczny blysk na obie strony.
    Myślalem, że może plus zbyt malo wydajny prądowo, sa dwa po stacyjce w Doblo, zmienilem, efekt ten sam...
    Odpiąłem jeden z przewodów wychodzących na kierunki i... Zdziwienie!!!
    Działa!!!
    Ale migają kierunki z obu stron!!!!
    Jak to możliwe?
    Sprawdzalem próbnikiem i jest wszystko odseparowane! Moduł odłączony na jedną stronę a ona i tak miga!!!
    Dygne kierunkiem na drugą stronę dziala normalnie czyli jak bez modulu! Gdzie sie obwód zamyka?
    Fakt, że alarmów nie montowalem od 10lat , ale ti sie dzieje cos dziwnego...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Markov65
    Level 12  
    Mozna spróbowac, ale moduł dostaje z kierunków impuls, mozna dzwignie puscic a modul generuje trzy błyski.
    To jest we/wy w module...
    Gdyby alarm byl dodatkowo dalej odseparowany to bez modulu wlaczając kierunki dzwignią na strony nie bylo by na przewodach od alarmu do kierunków impulsów. Dodatkowo sprawdzilem to na obie strony, czyli przewody nie są zwarte i nie wchodzą na sterowanie np awaryjnych, bo tez czasem koledzy z branzy tak robili...
    No cuda panie!
    Markov65
    Level 12  
    Szlag mnie trafia, bo jestem chory, biore antybiotyk a caly czas myśle i szukam odppwiedzi, zamiast isc i grzebać w aucie. Sppkoju mi to nie daje a jakbym z łóżka wyszedł to mnie kobieta zabije...