Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother MFC-6890CDW - Silnik skanera się nie wyłącza

20 Sep 2015 11:53 1410 9
  • Level 10  
    Witam.

Ostatnio wymieniałem w swojej drukarce głowicę drukującą, gdyż zamurowało mi kolor czarny. Gdy poskładałem ją do kupy nie włączy się, ponieważ wywala błąd AF związany ze skanerem. Silnik skanera wykonuje ruch testowy, że tak to nazwę wraca do położenia zerowego i silnik nadal się kręci i pasek ząbkowy przeskakuje na kole. Trwa to jakieś 30 sek i wywala błąd. Gdy nacisnę na monitorku czerwony krzyżyk procedura się ponawia. Powiem też że rozbierałem tą drukarkę chyba 5 razy i teraz mi taki numer pokazała.

Czy jest ktoś kto miał taki problem lub wie co w tej sytuacji zrobić?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Jedno co mi przychodzi teraz do głowy, to uszkodzenie taśmy sygnałowej skanera. Jeżeli rozbierałeś drukarkę kilka razy to musiałeś ją zawsze wypinać i wpinać. Może przerwały się w końcu ścieżki. Sprawdź dokładnie.
  • Level 10  
    Można bez problemu wymienić tą taśmę?
  • Level 17  
    Wymienić to nie problem, trzeba się tylko dostać do skanera. Ale nie wiem czy taśm jest dostępna do kupienia, chociaż można pewnie dobrać od jakiejś innej drukarki.
  • Level 10  
    Taśma jest w porządku. Sprawdziłem multimetrem. Są jakieś inne przyczyny tego błędu?

• Level 34  
    Sprawdź w jaki sposób skaner znajduje swoje położenie "zerowe". Może jest tam czujnik który się wypiął, albo coś blokuje i nie może się ustawić prawidłowo. Każdy milimetr tutaj spełnia swoją rolę.
  • Level 11  
    Czy udało się może naprawić skaner, jeżeli tak to co było przyczyną awarii. Mam ten sam problem i też po wymianie głowicy zaczęło mi się to dziać.
  • Level 11  
    Tak mam błąd AF. Dziękuję za wskazówkę, jak tylko będę miał chwilę to sprawdzę taśmę.
  • Level 11  
    Niestety, wygląda na to że to nie taśma od skanera. Sprawdziłem ciągłość i jeszcze przyciąłem końcówkę dla pewności i dalej to samo. Przypomniało mi się, że wcześniej skaner zaczął skanować z jakimiś śmieciami cyfrowymi. Chyba jednak uszkodziła się ta lampa i po prostu nie jest wstanie się wypozycjonować. Czy orientuje się może ktoś czy skaner w drukarce MFC-6490CW będzie taki sam jak w MFC-6890CDW. Na OLX widzę, że jest dużo tych 6490 z dobrym skanerem do kupienia.