Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Somfy SGS 501 - czujnik przeciążenia

bgolab 20 Sep 2015 11:55 4131 7
    bgolab
    Level 22  
    Witam,

Kupiłem dom z unieruchomionym napędem Somfy SGS 501 (mógł być nieużywany przez kilka lat). Dotychczas miałem do czynienia z FAAC i nie miałem problemów.

Po podłaczeniu kabli krótsze skrzydło zamykało się i otwierało normalnie, dłuższe zaś otwierało się prawie normalnie (mocno uderzało w boczne ogrodzenie) a przy zamknieciu gwałtownie ruszało i zatrzymywało się powodująć jakby szarpanie skrzydła. Trzeba było wiele prób by zamknąć bramę.
    Centralka sygnalizowała w momencie problemów przeciązenie lub zwarcie (jeszcze nie odróżniam szybkości migotania diody on/off).

Wyregulowałem ogranicznik by zatrzymywać się wcześniej niż było.
    Zresetowałem napęd by zaprogramować go od nowa. Podczas kolejnych prób krótsze skrzydło tez zaczęło miec problemy - blokuje się z sygnalizacją przeciążenia nawet gdy siłownik jest wysprzęglony. Być może z tego powodu, że jeden siłownik jest teraz w położeniu zamkniete a drugi otwarte. Może musze jakoś ręcznie przestawić w te same położenia krańcowe?

Infolinia Somfy sugeruje wymianę sterownika jesli reset/programowanie nie pomaga. Nie jestem jeszcze przekonany czy rzeczywiście czujnik przeciążenia szwankuje czy raczej jest to moja nieznajomość tajników regulacji tego napędu.

A jeszce jedno: dłuższe skrzydło ma jakieś 270-280cm a w instrukcji jest, że powinno mieć maksymalnie 250cm.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.
    Pozdrawiam,
    Bogdan Gołąb
    User removed account
    User removed account  
    bgolab
    Level 22  
    1. Skrzydła otwierają się lekko. Jedynie co mnie zastanawia to to dlaczego po otwarciu i wyhamowaniu (raczej uderzeniu w boczne ogrodzenie) skrzydło lekko oscyluje (drga kilka razy).

2. Przewody są miękkie (wiele drucików skreconych razem).
    mux_elektronik86
    Level 8  
    Witam,

Rozwiązał Pan ten problem z napędem?
    bgolab
    Level 22  
    Jeszcze nie. Wymienilem kondensatory i mam zamiar zainstalowac moduł.
    MarekPlichta
    Level 1  
    bgolab wrote:
    Jeszcze nie. Wymienilem kondensatory i mam zamiar zainstalowac moduł.

Czy problem został rozwiązany.
    bgolab
    Level 22  
    W miedzy czasie doszlismy do wniosku, ze zmienimy brame. Sterownik sprzedałem.
    bgolab
    Level 22  
    Rozwiązano przez wymiane bramy;)