Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-P42G30E - różowe przebarwienia

20 Wrz 2015 12:34 2802 1
  • Poziom 2  
    Po 3 latach eksploatacji na ekranie TV pojawiły się różowe przebarwienia.
    Panasonic TX-P42G30E - różowe przebarwienia
    Najbardziej są widoczne podczas reklam lub bajek gdy występuje białe tło, same przebarwienia widać tylko na bieli. Podczas oglądania zwykłych programów ze zróżnicowanym lub ciemnym tłem ten objaw jest niedostrzegalny. Próbowałem wielu ustawień dostępnych z poziomu menu pilota lecz nie udało mi się ograniczyć ani zredukować tego problemu. Przebarwienia występują na wszystkich możliwych źródłach sygnału tj: DVB-T, HDMI, SCART, port USB i port karty SD. Nie próbowałem ingerencji w menu serwisowe, choć jeden ze znajomych sugerował reset konfiguracji do ustawień fabrycznych. Nie mam zaufania do takich porad, a TV choć denerwuje to jednak działa. Mam obawy, że po takim resecie mógłby przestać.
    Proszę o pomoc i poradę, czy ten defekt wymaga ingerencji serwisu bo warsztaty serwisowe do których pisałem nie kwapią się z postawieniem diagnozy i chęcią naprawy mojego odbiornika.
  • Poziom 2  
    Po sprawdzeniu i przelutowaniu toru zasilania objawy nie ustąpiły, moja diagnoza padła na płytę główną. Zakupiłem wiec model Panasonic TNPH0937 v a1 i dokonałem wymiany. Pomogło, obraz jak złoto zero przebarwień - pełen sukces. Niestety po 2 dniach wszystkie objawy powróciły. Jeszcze raz rozebrałem TV szukając co ruszyłem że przez 2 dni było OK a potem znowu się zesr...ło. Rozłożyłem TV na części pierwsze i wyczyściłem izopropylem IPA wszystkie taśmy i łączenia. Po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że TV odbiera wzorowo. Nie sprawdziłem czy na starej płycie głównej też będzie tak dobrze odbierał, ale obawiam się że tak.