Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Romet 727 4t - Nie odpala

20 Wrz 2015 13:19 942 2
  • Poziom 10  
    Witam . Mam problem mój skuter nie chce odpalic a nie wiem jaki jest problem całkowicie .
    Narazie mam pytanie .Jak pierścienie są już wytarte a prysne strzykawką do dolotu to powinien zapalić(Wiem że są wytarte bo brał olej) ? Albo jak ssanie elektryczne jest zepsute i też jak prysne to zapali ?
  • Poziom 35  
    Kolego jesteś mechanikiem, więc chyba znasz odpowiedź na swe pytania. Czy np. mierzyłeś kompresję w silniku i sprawdziłeś gaźnik (udrożniłeś dysze, kanaliki). Jak wiadomo tłok w skuterze ma 3 pierścienie, w tym 1 tzw. zgarniający, a więc jeśli silnik jest w dobrej kondycji, ale tylko dymi, to ten pierścień będzie zużyty.
    Odnośnie "ssania elektrycznego" należy stwierdzić, iż w przypadku jego niedziałania będzie problem z uruchomieniem silnika.
    Na powyższe tematy jest wiele informacji i filmów w internecie.
  • Poziom 10  
    Kompresji nie mieżyłem . Ale jeżeli ssanie jest zepsute a jak prysne do dolotu powietrza w gaźnik to chyba powinien zapalic co ?

Moderowany przez tzok:

mierzyłem - miara

3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które ciężko jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.