Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Romet 727 4t - Nie odpala

Piootrek1 20 Sep 2015 13:19 1242 2
    Piootrek1
    Level 10  
    Witam . Mam problem mój skuter nie chce odpalic a nie wiem jaki jest problem całkowicie .
    Narazie mam pytanie .Jak pierścienie są już wytarte a prysne strzykawką do dolotu to powinien zapalić(Wiem że są wytarte bo brał olej) ? Albo jak ssanie elektryczne jest zepsute i też jak prysne to zapali ?
    Staszek49
    Level 35  
    Kolego jesteś mechanikiem, więc chyba znasz odpowiedź na swe pytania. Czy np. mierzyłeś kompresję w silniku i sprawdziłeś gaźnik (udrożniłeś dysze, kanaliki). Jak wiadomo tłok w skuterze ma 3 pierścienie, w tym 1 tzw. zgarniający, a więc jeśli silnik jest w dobrej kondycji, ale tylko dymi, to ten pierścień będzie zużyty.
    Odnośnie "ssania elektrycznego" należy stwierdzić, iż w przypadku jego niedziałania będzie problem z uruchomieniem silnika.
    Na powyższe tematy jest wiele informacji i filmów w internecie.
    Piootrek1
    Level 10  
    Kompresji nie mieżyłem . Ale jeżeli ssanie jest zepsute a jak prysne do dolotu powietrza w gaźnik to chyba powinien zapalic co ?

Moderated By tzok:

mierzyłem - miara

3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które ciężko jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.