Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Netgear WNR3500L v2 rozłącza internet

pawelcb33 20 Wrz 2015 17:19 567 4
  • #1 20 Wrz 2015 17:19
    pawelcb33
    Poziom 24  

Witam.

Posiadam router Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28 by Shibby i od niedawna mam z nim taki problem że internet strasznie zwalnia od swojej normalnej prędkości aż po pewnym czasie pada całkowicie, pingowanie serwerów pokazuje że połączenie raz jest raz nie.

Router nie jest nowy ma ponad 2 lata ale nigdy z nim nie było problemów, tomato był wgrany zaraz po zakupie więc też nie było z nim problemów.

Dziś miałem ponownie ten problem że łącze strasznie zwolniło i pewnie by padł po pewnym czasie jak wcześniej.
    Musiałem zrobić w nim przywracanie domyślnej konfiguracji -> " Erase all data in NVRAM memory (thorough) " oczywiście wcześniej robię kopie zapasową ustawień którą wgrywam po zakończeniu czyszczenia.
    I po tej operacji router działa normalnie.

Czy ktoś miał podobny problem z tym routerem ?

0 4
  • #2 20 Wrz 2015 17:47
    jacekw7
    Poziom 15  

Dla upewnienia się że to wina routera a nie ISP wepnij się przed nim i sprawdź jakość połączenia.
    Aczkolwiek piszesz że czyszczenie nvram pomaga.
    Mam V1 z 1.30 i nigdy takich problemów nie miałem.

0
  • #3 20 Wrz 2015 18:09
    pawelcb33
    Poziom 24  

Dzięki za odpowiedź. Tak podłączałem się laptopem pod modem ( internet UPC) i PC-tem i wszystko jest ok, tzn. internet działa jak należy. Nie ma takich problemów jak pisałem.
    Dodam że po czyszczeniu nvram-u puściłem pinga na godzinkę i nie było utraceń połączenia więc wydaje mi się że to coś routerem. NVRAm to coś jak pamięć flash więc może poprostu pamięć pada a ruter chcąc coś zapisać nie może i się przywiesza ?

0
  • #4 20 Wrz 2015 18:48
    jacekw7
    Poziom 15  

Szkoda że się nie pokusiłeś o sprawdzenie stosunku zajętej pamięci do wolnej w momencie mulenia przez przeglądarkę.

0
  • #5 20 Wrz 2015 19:08
    pawelcb33
    Poziom 24  

Rzeczywiście nie zobaczyłem, nawet nie pomyślałem o tym. Zobaczę gdy ponownie się router przymuli.

Dziś ponownie zaczyna net przymulać, zrobiłem screna i pamięci dużo nie zużywa.

Router Netgear WNR3500L v2 rozłącza internet

0
  Szukaj w 5mln produktów