Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektromet WJ Mister 80 L - Po wymianie anody i grzałki, wyrzuca róznicówkę

20 Sep 2015 17:56 3369 5
  • Level 9  
    Witam
    Mam problem z moim bojlerem. Mam go 1,5 roku, wymieniłem anodę magnezową, oraz grzałkę na nową. Objawy są następujące: Bojler podłączony jest do sieci podgrzewa wodę ok 2, 3 h i wyrzuca nocnicówkę w skrzynce( wszystkie trzy fazy), po odłączeniu bezpiecznika pomieszczenia w którym się znajduje, wszystko jest w porządku, również gdy nie pracuje a podłączony jest do gniazdka wyrzuca nie samą eskę tylko całą różnicówkę. Gdy wypnę z sieci jest ok. W czym może być problem? oprócz grzałki i anody jest tam tylko termostat i czujnik temperatury. Nadmienię że zmieniałem gniazdo i instalacja elektryczna która go zasila jest sprawna. Problem widzę jedynie w przewodzie zasilającym termostacie lub regulatorze. Czy miał ktoś z Państwa podobny problem? Proszę o pomoc
    Pozdrawiam Marek
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 43  
    pawel1987p wrote:
    Problem widzę jedynie w przewodzie zasilającym termostacie lub regulatorze.
    Jeśli tak , to sprawdzić każde z osobna miernikiem. A może po prostu coś pomyliłeś podłączając przewody po wymianie anody, czy grzałki.
  • LegrandLegrand
  • Level 38  
    Podaj dokładnie jaki aparat zadziałał.
    pawel1987p wrote:
    podgrzewa wodę ok 2, 3 h i wyrzuca nocnicówkę w skrzynce

Wygląda na uszkodzoną grzałkę.
  • Level 9  
    myślę że gdyby przewody były źle podłaczone , nie uruchamiałby się w ogóle, a tu jest sytuacja że pochodzi 2 - 3 h i wyrzuci mi prąd w całym domu.

Dodano po 8 [minuty]:

wymieniłem dwie grzałki obie były nowe.
    Wyrzuca mi Różnicowoprądowy wszystkie fazy.
    Gdy próbuję go włączyć, wyrzuca go, wiec muszę eskę opuścić w kotłowni w której bojler jet zainstalowany aby włączyć prąd w reszcie domu lub wyciągnąć wtyczkę z gniazdka jeśli chcę mieć prąd w kotłowni. Gdy odczekam kilka godzin włączam do sieci z powrotem bojler i pogrzeje wodę 2-3h i znowu to samo
  • Level 38  
    Wstaw zdjęcia podłączenia grzałki/anody
  • Level 43  
    pawel1987p wrote:
    Gdy odczekam kilka godzin włączam do sieci z powrotem bojler i pogrzeje wodę 2-3h i znowu to samo
    Z tego można by wnioskować, że zabezpieczenie wyłącza wtedy , gdy zostanie osiągnięta wyższa(jaka?) temperatura.
    pawel1987p wrote:
    Wyrzuca mi Różnicowoprądowy wszystkie fazy.
    Bo masz gniazdo podłączone do zabezpieczenia trójfazowego.Gdyby był zamontowany wyłącznik tylko na gniazdo do bojlera - zabezpieczenie wyłączałoby tylko to jedno gniazdo.
    pawel1987p wrote:
    wymieniłem dwie grzałki obie były nowe.
    Zbieg okoliczności, przypadek? Raczej nie, przyczyna tkwi w czymś innym.