Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektromet WJ Mister 80 L - Po wymianie anody i grzałki, wyrzuca róznicówkę

pawel1987p 20 Wrz 2015 17:56 1656 5
  • #1 20 Wrz 2015 17:56
    pawel1987p
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem z moim bojlerem. Mam go 1,5 roku, wymieniłem anodę magnezową, oraz grzałkę na nową. Objawy są następujące: Bojler podłączony jest do sieci podgrzewa wodę ok 2, 3 h i wyrzuca nocnicówkę w skrzynce( wszystkie trzy fazy), po odłączeniu bezpiecznika pomieszczenia w którym się znajduje, wszystko jest w porządku, również gdy nie pracuje a podłączony jest do gniazdka wyrzuca nie samą eskę tylko całą różnicówkę. Gdy wypnę z sieci jest ok. W czym może być problem? oprócz grzałki i anody jest tam tylko termostat i czujnik temperatury. Nadmienię że zmieniałem gniazdo i instalacja elektryczna która go zasila jest sprawna. Problem widzę jedynie w przewodzie zasilającym termostacie lub regulatorze. Czy miał ktoś z Państwa podobny problem? Proszę o pomoc
    Pozdrawiam Marek

0 5
  • #2 20 Wrz 2015 19:02
    stanislaw1954
    Poziom 41  

pawel1987p napisał:
    Problem widzę jedynie w przewodzie zasilającym termostacie lub regulatorze.
    Jeśli tak , to sprawdzić każde z osobna miernikiem. A może po prostu coś pomyliłeś podłączając przewody po wymianie anody, czy grzałki.

0
  • #3 20 Wrz 2015 19:37
    BILGO
    Poziom 38  

Podaj dokładnie jaki aparat zadziałał.

pawel1987p napisał:
    podgrzewa wodę ok 2, 3 h i wyrzuca nocnicówkę w skrzynce

Wygląda na uszkodzoną grzałkę.

0
  • #4 20 Wrz 2015 19:46
    pawel1987p
    Poziom 8  

myślę że gdyby przewody były źle podłaczone , nie uruchamiałby się w ogóle, a tu jest sytuacja że pochodzi 2 - 3 h i wyrzuci mi prąd w całym domu.

Dodano po 8 [minuty]:

wymieniłem dwie grzałki obie były nowe.
    Wyrzuca mi Różnicowoprądowy wszystkie fazy.
    Gdy próbuję go włączyć, wyrzuca go, wiec muszę eskę opuścić w kotłowni w której bojler jet zainstalowany aby włączyć prąd w reszcie domu lub wyciągnąć wtyczkę z gniazdka jeśli chcę mieć prąd w kotłowni. Gdy odczekam kilka godzin włączam do sieci z powrotem bojler i pogrzeje wodę 2-3h i znowu to samo

0
  • #5 20 Wrz 2015 19:56
    BILGO
    Poziom 38  

Wstaw zdjęcia podłączenia grzałki/anody

0
  • #6 20 Wrz 2015 19:58
    stanislaw1954
    Poziom 41  

pawel1987p napisał:
    Gdy odczekam kilka godzin włączam do sieci z powrotem bojler i pogrzeje wodę 2-3h i znowu to samo
    Z tego można by wnioskować, że zabezpieczenie wyłącza wtedy , gdy zostanie osiągnięta wyższa(jaka?) temperatura.
    pawel1987p napisał:
    Wyrzuca mi Różnicowoprądowy wszystkie fazy.
    Bo masz gniazdo podłączone do zabezpieczenia trójfazowego.Gdyby był zamontowany wyłącznik tylko na gniazdo do bojlera - zabezpieczenie wyłączałoby tylko to jedno gniazdo.
    pawel1987p napisał:
    wymieniłem dwie grzałki obie były nowe.
    Zbieg okoliczności, przypadek? Raczej nie, przyczyna tkwi w czymś innym.

0