Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen ZX 1.4i BRC BLITZ - Podłączenie emulatora wtrysku AUTRONIC AE-304

intels 20 Wrz 2015 20:04 897 4
  • #1 20 Wrz 2015 20:04
    intels
    Poziom 19  

Witam
    Posiadam w/w auto z w/w instalacją gazową ostatnio dostałem pudełko z częściami różnych instalacji gazowych i znalazłem w nim emulator AE-304. Chciałbym to podłączyć ponieważ u mnie takiego emulatora nie ma i gdy przełączam na gaz zapala się kontrolka "CHECK" z tego co ustaliłem przewody czarny i niebieski trzeba podłączyć pod elektrozawór gazu a z drugiej wiązki wykorzystać 1 kanał do do emulacji wtrysku. Wydaje mi się że trzeba je wpiąć w przewód komputera gazu a dokładniej ten który odcina wtrysk po stronie komputera samochodu. Tylko pytanie który to jest przewód no i czy mam racje. Druga sprawa to regulacja tego AE-304 a dokładnie posiada trymer opóźniania rozłączenia czy też pasowało by to wyregulować?
    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
    Citroen ZX 1.4i BRC BLITZ - Podłączenie emulatora wtrysku AUTRONIC AE-304

0 4
  • #2 20 Wrz 2015 22:38
    pepe150
    Poziom 31  

Komputer gazowy sam w sobie może mieć emulator.
    Więc pierwszo się dowiedz zanim narobisz więcej kłopotu.

Poza tym podajesz silnik, a tam występowały wtryski każdy na cylinder, monowtryski i gaźniki, a emulator jest pod wtryski na każdy cylinder.

To że zapala się CHECK nie znaczy, że to od wtrysków czy czego tam innego.
    W poprzednim aucie Peugeot 306 1.4 na monowtrysku Bosch MA 3.0 (Mono Motronic) i instalacji KME Bingo M CHECK zapalał mi się z powodu sondy lambda bo były problemy z mieszanką gazową.

0
  • #3 21 Wrz 2015 03:23
    intels
    Poziom 19  

Z tego co się dowiadywałem to ten model nie posiada własnego emulatora po prostu odcina wtryskiwacz. Co do tego checka to pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem kody migowe na LPG i wyświetla tylko kod 42 czyli według instrukcji obstawia wtryskiwacz

Code:

-----KOD42
    --------OPIS KODU
    Wtryskiwacz
    -----------------OPIS USTERKI
    Uszkodzenie wtryskiwacza (monowtrysk) lub wtryskiwaczy
    (wielopunktowy). Możliwe zanieczyszczenia w dyszach, przerwy lub
    zwarcia do masy lub plusa zasilania w obwodach sterowania
    wtryskiwaczami. Sprawdzić stan złączy, kabli oraz impuls wtrysku
    i ciśnienie paliwa. Wyczyścić lub wymienić wtryskiwacze.

Co do rodzaju jest to jednopunkt na boshu.A instalacja była okolo tygodnia temu regulowana u gazownika.
    Pozdrawiam

0
  • #4 21 Wrz 2015 07:25
    pepe150
    Poziom 31  

To w takim razie, znajdź emulator do mono wtrysku, a nie dla wielopunkta.

0
  • #5 21 Wrz 2015 21:15
    intels
    Poziom 19  

Udało mi się dzisiaj do wszystkiego samemu dojść zdobyłem schemat instalacji elektrycznej silnika no i znalazłem przekaźnik odpowiedzialny za odłączanie wtrysku podłączyłem zamiast niego emulator (zasilanie cewki do przewodów zasilania emulatora, 1 kanał do przewodów NC przekaźnika) i okazało się że wszystko działa dobrze. Po wyregulowaniu zwłoki ładnie przełącza Pb/LPB no i najważniejsze check zgasł, resztę przewodów od emulatora zaizolowałem, tak więc nie potrzeba było wydawać dodatkowych pieniędzy.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo