Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG Sync Master 957mb usterki!!!

OCHUDZKI RYSZARD 05 Jun 2005 23:15 1245 3
 • #1
  OCHUDZKI RYSZARD
  Level 10  
  monitor mam od grudnia 04' ,od niedawna zaczely sie problemy. Na początku nie chcial przjsc z trybu czuwania do pracy, strzelał, cykał, obraz był bialy jak mleko. Pomogło kilkakrotne właczenie i wylączenie go włacznikiem i wkoncu zaczął pracowac normalnie. Sutuacja tak miała jeszcze miejsce dwukrotnie, szczęśliwie ostatnio jest w porządku ale zauwazyłem inne niedomagania efekt mory jest bardzo trudny do weliminowania. Jego natężenie zmienia sie samo od czasu do czasu mimo ze w menu nic nie zmieniam, ponadto mam jeszcze problem z temperaturą koloru, zmienia sie ona sama podczas pracy, raz barwy sa ciepłe po czym po 1-2 sek. wracaja do poprzednich ustawień. Zrobilem mały test, parametry monitora mozna zmieniac z poziomu OS, wiec podczas gdy tempratura kolorow sama sie zmieni uruchamiam program do sterowania monitorem i wtedy barwa natychmiast zmienia sie na wyjściowa! Uff! To na szczęscie wszystkie dolegliwości monitorka. Dodam jeszcze, że monitor podłaczony jest kablem RGB(przy zamianie na D-SUB to samo sie dzieje), do sieci podlączony poprzez gniazdo bez uziemienia(stare budownictwo, nie mam kaloryferow, nie wiiem jak go uziemić. Czy miozna uziemic łaczac bolec uziemiający z zerem w gniazdku???) Bedę wdzięczny za pomoc.
 • #2
  zdzich42
  Level 40  
  Prawdopodobnie jest to monitror na gwarancji. Oddaj do serwisu. Utrata gwarancji może Cię wiele kosztować.
 • #3
  jarob
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jaśli nie jest na gwarancji, to na pewno przyczyną takich efektów są zimne luty na płycie głównej i PK. Należy jak najszybciej je usunąć, bo doprowadzą do dużo droższych w naprawie usterek.
 • #4
  OCHUDZKI RYSZARD
  Level 10  
  Dzieki, nie ma co czekac oddam do serwisu, gwarancji 3 latka, tylko jak go oddam to komputerek w odstawke pojdzie, bo innego nie mam. Trzeba będzie coś porzyczyć.