Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 2003r Wymiana silnika - AZQ na BME

mos5 20 Wrz 2015 23:12 2355 4
  • #1 20 Wrz 2015 23:12
    mos5
    Poziom 24  

Chciałbym wymienić silnik o oznaczeniu AZQ na silnik BME. Ten pierwszy nadmiernie zużywa olej ten drugi idealny z małym przebiegiem pochodzi ze Skody Fabii 2007r.
    Z tabeli pozyskanej z Elsy wynika że to mechanicznie dwa identyczne silniki z tym że BME nie posiada recyrkulacji spalin. Ze schematu instalacji Fabii z tym BME wynika że posiada on recyrkulację (zawór N18 i potencjometr 212) lecz może inaczej rozwiązaną niż AZQ.
    W AZQ mamy system sterowania Simos 3PE natomiast w BME układ Simos 3 PG, na czy polega różnica?
    Czy można przełożyć te silniki i jak sobie z tym poradzić?

1 4
  • #2 21 Wrz 2015 07:54
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Można przełożyć tylko słupek i nie martwić się o elektronikę w innym przypadku
    trzeba przełożyć wiązkę i ECM.

2
  • #3 22 Wrz 2015 01:14
    mos5
    Poziom 24  

Co to jest ten "słupek" i co to jest ten "inny przypadek" będę wdzięczny za wyjaśnienia? Dodam że w bloku AZQ jest kanał do EGR w BME kanału nie ma a więc nie widać również zaworu EGR.

0
  • #4 17 Kwi 2016 18:19
    garrbus
    Poziom 9  

Witam kolegów.

Jaki był finał zamiany silnika AZQ na BME ? Udało się ?

Pozdrawiam - Piotr.

1
  • #5 29 Kwi 2016 10:26
    Radagast20
    Poziom 19  

Witam
    Wiem że stary temat, ale nie chcę śmiecić nowym tematem.
    Znajomy ma vw polo z silnikiem 1.2 awy, który umarł. Możemy dostać na szrocie silnik azq wraz z osprzętem i ECU, ale bez skrzyni. Pytanie mam takie, czy da się te silniki zamienić na zasadzie zwykłej podmianki? Czy będzie z tym problem? No i czy skrzynia będzie pasować.
    Z góry dzięki za ewentualną pomoc.
    Pozdrawiam
    Sławek

2