Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem - VPN cyfowy polsat a dysk Seagate central

kr1985 21 Sep 2015 09:37 1038 5
    kr1985
    Level 12  
    Hej.

W domu mam internet z cyfowego polsatu poprzez urządzenie:

Huawei
    Model:
    B593s-22
    Numer seryjny:
    S2Z7S14928005009
    IMEI:
    860091027651106
    Wersja sprzętu:
    Ver.B
    Wersja firmware:
    V200R001B180D20SP05C69

Pod niego podpięty jest dysk seagate 430fe3 central.

I chciałbym moc się do niego podłączać z zewnątrz i przeglądać pliki (wiem ze jest taka możliwość przez przeglądarkę ale taki sposób mnie nie interesuje). W routerze jest cos takiego jak DMZ włączyłem to ustawiłem (tak mi sie wydaje zę dobrze) i nie mogę się połączyć z zewnątrz. Pomożecie mi jakoś skonfigurować takie połączenie?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    m.jastrzebski
    Level 39  
    kr1985 wrote:
    Hej.

W domu mam internet z cyfowego polsatu poprzez urządzenie:

Huawei
    Model:
    B593s-22
    Numer seryjny:
    S2Z7S14928005009
    IMEI:
    860091027651106
    Wersja sprzętu:
    Ver.B
    Wersja firmware:
    V200R001B180D20SP05C69

Pod niego podpięty jest dysk seagate 430fe3 central.

I chciałbym moc się do niego podłączać z zewnątrz i przeglądać pliki (wiem ze jest taka możliwość przez przeglądarkę ale taki sposób mnie nie interesuje). W routerze jest cos takiego jak DMZ włączyłem to ustawiłem (tak mi sie wydaje zę dobrze) i nie mogę się połączyć z zewnątrz. Pomożecie mi jakoś skonfigurować takie połączenie?

A jestes pewien ze cyfrowy polsat daje zewnetrzny/publiczny adres IP?? Bez tego nie osiagniesz tego co chcesz.

Lub inaczej. Z jakim adresem probujesz sie polCzyc z zewnatrz??
    kr1985
    Level 12  
    Hej.

Teraz akurat w pracy jestem i nie pamiętam całego adresu wiem ze zaczyna się tylko 10.

Po 16 będę w domu mogę podać cały.

Ale skoro ich router brandowany ma DMZ to chyba powinna być możliwość dostania sie z zewnątrz.
    kr1985
    Level 12  
    A jakby zaczynał sie 100? to ta sama bajka?

A co to znaczy zewnętrzny vpn? Możesz jakoś doprecyzować albo ewentualnie jakiś link dać żeby poczytać coś na ten temat?
    m.jastrzebski
    Level 39  
    askr wrote:
    Adres jest w z zakresu adresów prywatnych (nieroutowalnych) jeśli zaczyna się od 10.x.x.x

Prywatne - zgoda. Ale bzdura jest sa to nieroutowalne adresy. Routery radza sobie z nimi wysmienicie.

askr wrote:

Pozostaje Tobie skorzystanie z jakiegoś zewnętrznego VPN.

Zgoda. Lub sprawdzenie u operatora czy za oplata mozna dpstac adres zewnetrzny.

Dodano po 10 [minuty]:

kr1985 wrote:
    A jakby zaczynał sie 100? to ta sama bajka?

A co to znaczy zewnętrzny vpn? Możesz jakoś doprecyzować albo ewentualnie jakiś link dać żeby poczytać coś na ten temat?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_prywatny

Problem z adresem prywatnym jest taki ze nie moze sie do niego dostac z zewnatrz. Konkretnie nie mozesz zainicjowac polaczenia z zewnatrz.
    Ale mozesz od siebie z domu gdzies do interntu polaczenie zainicjowac.

Wykupujesz usluge VPN. Z domu łączysz sie do serwera VPN uslugodawcy.
    Z internetu łaczysz sie do servera VPN uslugodawcy. Uslugodawca dba o to, zeby był ruch pomiedzy dwoma koncami. Sa de facto 2 polaczenia VPN.
    Ale zeby to było szybkie to pewnie bedzie tez troche kosztowac.

Najpierw sprawdz u operatora, czy za doplata mozesz u nich miec publiczny adres IP. To w polowie rozwiazuje sprawe.