Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router rozłącza internet na 20 sekund

21 Wrz 2015 12:25 915 7
  • Poziom 5  
    Witam. Z góry przepraszam jeśli taki temat był ale jestem poza domem i konczy mi się Internet w smartfonie .
    Pobierałem gre z PSStore na konsoli PS4. Czasami aby szybciej pobierało, pomagało to jak wyłączałem routera i wifi a potem na nowo konfigurowałem połączenie konsoli. Robiąc tak kolejny raz pomyliłem wyłacznik wifi z przyciskiem reset.
    Mimo, że pierwszy raz konfigurowalem sam za pomocą płytki to drugi raz nie potrafiłem bo płytki nie mam. Wiec zawiozłem router do mojego dostawcy. Skonfigurował i działa. Tylko jest mały problem. Od tego czasu regularnie kilka razy dziennie rozłacza Internet na 20 sekund. I co za tym idzie wyrzuca mnie z serwerow online na PS4.
    Pisałem maile do dostawcy i pytał w jakich godzinach rozłącza. Odpisałem, w ciągu kilku dni pisałem że problem nadal jest ale od tygodnia cisza..Dzwoniłem to nie odbiera.
    Napisałem rowniez do Tp Link, odpisali że mam wprowadzic adresy DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ale to juz mialem wpisane. Polecali tez zmienic 40ghz na 20 i kanał na 1 lub 11. Niestety problem dalej jest.

Prosze o pomoc. Moj router to tp link wr841n
  • Specjalista Sieci, Internet
    Uruchom cmd.exe, wpisz

ping -t 8.8.8.8

sprawdź czy jak net rozłączony to czy ping też pada.
  • Poziom 5  
    Gdy jest internet to: bytes=32 time=30-38 ttl=49
    i tak samo gdy nie ma
    Jak ping przechodzi bez przerwy to nie ma rozłaczania neta.
    Masz inne problem na swoim komputerze zatem.

Dodano po 43 [sekundy]:

Zaktualizuj oprogramowanie routera a także sterowniki do kart sieciowych.
  • Poziom 5  
    Tyle że nie używam komputera tylko smartfona i na smartfonie nie ma neta przez kilkanascie sekund
    A z tym pingiem to moglem nie zdazyc wpisac tego w cmd. Czasami nie ma 10 sekund, czasami 20 a nawet 3 minuty
    Na laptopie zainstaluj issider-a, postaw w miescu smartfona i przeskanuj sieć wifi, pokaż wydruki.

nie ma laptopa ? pożycz lub ściągnij jakąś applikację do pomiaru WIFI dbi w smartofnie, wynik ma być w decybelach nie w % ani słupkach 5 stopniowych.

Dodano po 52 [sekundy]:

Aaron12 napisał:
    A z tym pingiem to moglem nie zdazyc wpisac tego w cmd. Czasami nie ma 10 sekund, czasami 20 a nawet 3 minuty

PING MUSI BYĆ URUCHOMIONY CAŁY CZAS.
  • Poziom 5  
    Tp link wr841n

Dodano po 17 [minuty]:

Ściągnąłem apke Wifi analyzer
    W zakładce miernik sygnału 60 db
    W zakładce wykres kanałow rowniez 60 db a slupek był na kanałach 1-3 ( kanały poziomo)