Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZN280 - Lodówka nie chłodzi

szymonetti 21 Wrz 2015 13:34 1302 12
  • #1 21 Wrz 2015 13:34
    szymonetti
    Poziom 12  

Witam.

Posiadam lodówkę jak w temacie, która zaczęła kaprysić...mianowicie nie chce
    chłodzić podczas zwykłej (dłuższej pracy). Jednakże kiedy ją wyłączę i ponownie załączę to agregat się uruchomi schłodzi lodówkę do ustawionej temperatury tylko po wyłączeniu się pomimo tego,że lodówka temperaturę wytraci już ponownie jej nie schłodzi. Znów musiał bym ją ręcznie wyłączyć i załączyć aby jednorazowo schłodziła komorę lodówki.

Dzwoniłem do serwisu AGD chcąc się dowiedzieć co może być uszkodzone jednak dowiedziałem się,że za 110zł może zostać naprawiona...pytając o to cóż to może być niestety nie otrzymałem odpowiedzi.

Może ktoś z szanownych kolegów mi podpowie o co chodzi? Co mogło się uszkodzić?

Samemu przeszukując forum natknąłem się na informację,że odpowiada za to wadliwy termostat?

0 12
  • #2 21 Wrz 2015 16:07
    niewolno2
    Poziom 39  

Aby się upewnić że jest to wina termostatu to pierwsza najprostsza czynność to wymiana na nowy/sprawny, druga to wymontowania termostatu i sprawdzenie go poza urządzeniem zakładając że możesz stworzyć warunki takie jakie panują w lodówce np. mieć dostęp do sprawnie działającej innej lodówki.

1
  • #3 22 Wrz 2015 11:35
    szymonetti
    Poziom 12  

Za rozbieranie lodówki jeszcze się nie zabierałem.
    Jednak wydaje mi się iż z wymianą tego termostatu bez większych problemów powinienem sobie poradzić. Może kolega wie gdzie zakupić nowy termostat a o ile nie dostanę oryginalnego jaki zamiennik zakupić?

0
  • #5 03 Paź 2015 13:43
    szymonetti
    Poziom 12  

Dziś korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem sprawdzić jaki termostat siedzi w mojej lodówce. Jest to termostat o symbolu 077B6114 i zakresie temperatur:
    3,5/-8,3 3,5/-18,0
    niestety nie potrafię akurat tego modelu nigdzie znaleźć.
    Mogę zastosować inny w zamian tego?
    Jeżeli tak to jaki?

0
  • #6 03 Paź 2015 18:56
    nares
    Specjalista AGD

szymonetti napisał:
    Jeżeli tak to jaki?

077B 6150

0
  • #7 03 Paź 2015 19:32
    szymonetti
    Poziom 12  

tylko jak upchnąć kapilarę która jest dużo dłuższa?
    w oryginalnym termostacie jak nazwa wskazuje ma 120cm
    w poleconym faktycznie temperatury pracy ma takie same jednak kapilara
    ma długość 165cm.

0
  • #8 03 Paź 2015 19:54
    nares
    Specjalista AGD

szymonetti napisał:
    tylko jak upchnąć kapilarę która jest dużo dłuższa?

Wpychasz do końca, a nadmiar zwijasz w spiralę i upychasz gdziekolwiek.

0
  • #9 03 Paź 2015 19:59
    szymonetti
    Poziom 12  

Zadam jeszcze jedno pytanie (może dla osoby obeznanej śmieszne)
    Kapilarę wepchnąć zwyczajnie przez dziurkę znajdującą się z tyłu chłodziarki:
    Polar CZN280 - Lodówka nie chłodzi
    Czy jest jakiś sposób aby się tam dostać i jakoś rozsądnie ją tam ulokować/ułożyć?

1
  • Pomocny post
    #10 03 Paź 2015 20:06
    nares
    Specjalista AGD

szymonetti napisał:
    Czy jest jakiś sposób aby się tam dostać i jakoś rozsądnie ją tam ulokować/ułożyć?

Teraz to sobie jaja robisz? ;)

0
  • #11 03 Paź 2015 20:11
    szymonetti
    Poziom 12  

Nie...pytam poważnie.
    Znam się na sprzęcie komputerowym, za naprawę chłodziarki biorę się pierwszy raz.
    Pytam gdyż nie chciał bym aby się okazało iż rozebrałem pół lodówki kiedy nie było takiej potrzeby...do tego straciłem kilka godzin na zgłębienie tematu kiedy mogę od razu zapytać osoby na tyle obeznanej jak Ty.

Ok...najzwyczajniej w świecie wyciągnąłem część kapilary która wchodziła do środka.

0
  • #12 03 Paź 2015 20:39
    nares
    Specjalista AGD

szymonetti napisał:
    Nie...pytam poważnie.

No dobra...Kapilara wchodzi w rurkę z tworzywa i nie da się zmienić jej pozycji - teraz OK?

0
  • #13 03 Paź 2015 20:46
    szymonetti
    Poziom 12  

Tak doszedłem już do tego...już w między czasie zdążyłem podziękować i kliknąć pomógł.

0