Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta PagePro 1380MF - skaner nie gotowy

21 Sep 2015 13:52 1035 7
  • Level 2  
    Mam problem. Jestem w posiadaniu Konica Minolta PagePro 1380MF czyli Skanero drukarko kopiarki gdy skanuj pojawia się komunikat: "skaner nie jest gotowy 1Wyłącz zasilanie 2Wadliwy kabel i nie przesyła danych z PC do drukarki !!!! pomocy co mam zrobic by było ok !!!!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 25  
    dana 1a wrote:
    Mam problem. Jestem w posiadaniu Konica Minolta PagePro 1380MF czyli Skanero drukarko kopiarki gdy skanuj pojawia się komunikat: "skaner nie jest gotowy 1Wyłącz zasilanie 2Wadliwy kabel i nie przesyła danych z PC do drukarki !!!! pomocy co mam zrobic by było ok !!!!

Witam
    1. a) Brudny skaner, b) Zużyta lampa naświetlająca
    2. Nie rozumiem 2-ej informacji. Jak wadliwy to trzeba wymienić :)

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Level 2  
    to coś innego pewnie . skaner czysty lampa ok.dzięki za odp pozdrawiam :)
  • Level 25  
    dana 1a wrote:
    to coś innego pewnie . skaner czysty lampa ok.dzięki za odp pozdrawiam :)

Witam
    To że świeci nie znaczy że dobra! Ale..., jak uważasz... ;)
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Level 16  
    Miałem kiedyś podobny problem ,wgranie nowego Firmware pomogło
  • Level 24  
    Parę lat temu było specjalne Firmware na tą przyległość .
  • Level 2  
    a z jakiej str. najlepiej pobrac
  • Level 25  
    Witam
    Szanowny Kolega, Autor pytania zapewne ma słabą lampę. Naprawdę przykro mi (bo firmowane to jest niestety znakiem Konica) ale zapewne "czary" z zaklinaniem rzeczywistości nie pomogą. To standard w urządzeniach Muratec (prawdziwy producent tego wynalazku! :() Prawdopodobnie lampa jest już na tyle słaba, że pasek bieli pod szybą nie jest w stanie dostarczyć blasku na tyle dobrze do CCD żeby sprzęt poprawnie zarejestrował i wystartował do skanu, druku.
    Dokładne (!) czyszczenie wszystkich istotnych szczegółów, wymiana lampy skanera (cały zespół).
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)