Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh MP C305 - Brudzi wydruki

green_crown 21 Sep 2015 15:21 1680 7
 • #1
  green_crown
  Level 11  
  Witam.

  Mam problem z urządzeniem Ricoh MP C305 spf.

  Przy drukowaniu lub kserowaniu, w czerni, maszyna brudzi mi kartkę na wysokości 1/4 kartki pas na całej szerokości. Pasy są różne od 1cm do 4-5cm brudu, który wygląda jak mak, szare tło. Środek pasa wypada mniej więcej na tej samej wysokości kartki tj ok 21cm od góry i 8 cm od dołu po wyjściu kartki.

  Zespół bębna czarnego niedawno wymieniany - przejechane 26%. Kolorowe PCDU dochodzą już do wymiany. Podmieniałem zespół bębna, pas transferowy, zespół rolki transferowej, poczyściłem z grubsza maszynę i dalej to samo. Bez żadnych zmian. Maszyna wypuszcza raz czyste, raz prawie czyste kartki, a innym razem z szarym pasem w poprzek wydruku.

  Jakieś pomysły?

  [ Ricoh MP C305 - Brudzi wydruki [/img]
 • #2
  Ricoh_220

  Level 37  
  Czy możesz dać skan takiej kartki z tym paskiem?
  I pytanie drugie sprawdzałeś utrwalanie (piec).
  Wydrukuj kilka razy licznik zobaczymy czy pojawi się zabrudzenie? (przy liczniku pracuje tylko czarny bęben będzie łatwiej stwierdzić od czego się odczepić).
 • Helpful post
  #3
  cefram
  Level 30  
  Witam

  Do wymiany piec i ewentualnie zebatka napedzajaca piec i pasek rolek wyjsciowych. Nie puka przy wychodzeniu papieru z maszyny?

  Pozdrawiam
 • #4
  green_crown
  Level 11  
  Też obstawiałem piec ale po kilku próbach zatrzymania kartki wydawało mi się, że brudy powstają jakoś tuż przed piecem, aczkolwiek na pasie transferowym nie było śladu.

  Co do pukania to rzeczywiście terkocze coś przy wyjściu i ustaje jak już kartka wychodzi, ale zostawiłem to sobie na później.

  Piec ma coś ponad 80% zrobione (licznik stron) i już kiedyś był wymieniany bo trzaskał, ale to na niego głównie zwrócę uwagę.
  Mógłbyś podać numer tego paska rolek wyjściowych, poszukam go jutro w partsie gdzie dokładnie się znajduje.

  Dzięki za pomoc...
 • #5
  Ricoh_220

  Level 37  
  Może nie czytałeś serwis manual i biuletynów technicznych producenta ja tak. Pod wszystkie łożyska daj smar odporny na temperaturę. I przestanie stukać. Serwisuje maszyny Ricoh już 14 lat wiem co piszę. Dodam w autoryzowanym serwisie i mam dostęp do wszystkich katalogów.
  Z ciekawości jak masz wątpliwości przesmaruj stary piec zobaczysz przestanie się tłuc pod łożyska smar.
 • #6
  green_crown
  Level 11  
  Wymieniłem docisk który był w dużo lepszym stanie z innego modułu, nasmarowałem porządnie łożyska docisku, zębatki trochę już wytarte ale te ze starego jeszcze gorsze.

  Po zainstalowaniu ciszej o wiele chodzi, ale dalej coś lekko przeskakuje/puka. Pierwsze 2 kartki wydruku SMC jeszcze lekko brudne ale później 50 kolejnych w porządku. Zacinało w duplexie, teraz nie zacina.

  W tym stanie zostawiłem u klienta na testy i jeszcze dam znać jak się wszystko skończyło po weekendzie.

  Dzięki za pomoc i pozdrawiam
 • #8
  green_crown
  Level 11  
  Niestety po 2 dniach piec zaczął się mocno tłuc. Kopie były w porządku ale hałas terkoczących zębatek nie dawał pracować. Wymieniony piec na nowy, a po wymianie wszystko wróciło do normy.

  Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.