Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądarki internet. - Przekierowania na strony z reklamami

blekooo 21 Wrz 2015 15:29 594 4
  • #1 21 Wrz 2015 15:29
    blekooo
    Poziom 2  

Cześć. Ostatnio aktualizowałem Windowsa do 10. Wcześniej chciałem ściągnąć pliki iso Windowsa ze strony komputerświata (ściągając stamtąd dostaje się ich super "menedżer"). Tenże menedżer nainstalował mi jakichś syfów, programów od gier i Operę Stable, które zmieniły mi stronę startową w Firefoxie, wyszukiwarkę, a także sprawił, że każda nowootwarta karta otwierała się jakąś stroną z reklamami. Avast ostrzegał, ale czasami jest przeczulony, więc pozwoliłem ściągnąć i otworzyć menedżer Komputer Świata.

Ok - nie z takimi rzeczami już się człowiek spotykał. Odinstalowałem wszystkie syfy, pozmieniałem ustawienia w Firefoxie, ale pojawił się inny problem. Przy kliknięciu w wolne pole na stronie internetowej (a więc żaden link, reklama - nic z tych rzeczy) automatycznie włączało się nowe okno lub karta ze stroną internetową reklam. Quizy, Red Bull, sieci komórkowe. Adblock cały czas był włączony. Odinstalowałem więc Firefoxa, myśląc, że to tam siedzi problem, wykasowałem wszystko z rejestru, wyrzuciłem AppData, pozbyłem się Mozilli całkowicie. Zainstalowałem ponownie - problem wciąż występował. Ponadto Firefox nie ładuje nawet strony google.pl, pisząc że nie udało się nawiązać połączenia. Z ustawieniami routera i wifi wszystko jest w porządku, inne komputery działają dobrze, poza tym nic nie było zmieniane. Przeskanowałem komputer Avastem - nic podejrzanego nie wykrył. Wyczyściłem rejestr i system CCleanerem. Nic to nie dało.

Teraz przeniósł się również na Microsoft Edge i na Google Chrome. Powoli przestaje mi to umożliwiać korzystanie z internetu. Przekierowuje po kliknięciu w link, ale i w puste pole, lub w pole do logowania na elektrodzie. W programach do odinstalowania nic podejrzanego już nie widzę, ale problem wciąż występuje.

0 4
  • #3 21 Wrz 2015 16:42
    blekooo
    Poziom 2  

ADWCleaner wyrzucił 3 rzeczy, w tym Gameo - jedną z rzeczy, które doinstalowały się feralnego dnia (sam bym wywalił, ale nie pamiętałem nazw tych programów). Na razie problem przekierowania się nie pojawił, za to w Firefoxie wciąż nie mogę wejść na google.pl ani youtube.com. Nie wyświetlają się też reklamy z Google. Przy próbie wejścia na Google, wyświetla się "An error occurred during a connection to www.google.com.. Peer's certificate has an invalid signature. (Error code: sec_error_bad_signature) "

Malwarebytes Anti-Malware wciąż pracuje. Jak skończy - zamieszczę loga.

Zamieszczam logi:

0
  • #5 21 Wrz 2015 18:09
    blekooo
    Poziom 2  

Mam rozwiązanie do niedziałającego Google. W Avaście należy odznaczyć "skanuj https". Po tym działaniu Google zaczęło działać. Wygląda na to, że przekierowania również już nie występują. Dziękuję za pomoc.

0