Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Kompakt 12/22 - gaśnie na CWU i CO

21 Wrz 2015 16:51 2079 8
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z kotłem Beretta Kompakt 12/22. Mianowicie po włączeniu się kotła na CWU kocioł pracuje przez jakiś moment, nagle gaśnie i zapala się POMARAŃCZOWA kontrolka (pali się światłem ciągłym). Nieraz też jeszcze zanim kocioł wystartuje od razu zapala się kontrolka, w kotle nic się nie uruchamia. Na CO działa podobnie - chwilę pogrzeje i nagle się wyłącza zapalając pomarańczową diodę. Jeśli chodzi o CWU to pokrętło mam ustawione na MAXA a z wylewki leci woda około 40 stopni, może nawet mniej. Czy przyczyną jest zakamieniony wymiennik? Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Pytasz się a w profilu masz serwis kotłów. To nie umiesz naprawić?
  • Poziom 10  
    ja serwisantem nie jestem a użytkownikiem :-) mam taki sam problem gdzie szukać przyczyny?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Ten sam problem! Poza tym bardzo powoli rośnie mi ciśnienie- bylo prawie 0, ale udało mi się je podnieść do wartości prawidlowych- myślałem że to było źródło problemu, ale najwyraźniej nie. Więc pewnie muszę wymienić zawór dopełniania, pytanie tylko co jeszcze jest nie tak?
  • Poziom 36  
    Witam. Podstawa to wykonać przegląd kotła wiele awarii to zasługa brudu i kurzu, następnie sprawdzić czy jonizacja jest ok. Mianowicie jeśli mamy podwójne gniazdko pod kotłem to zamienić wpięcie wtyczki kotła. Uszkodzona może być płyta zapłonowa kotła, płyta główna lub problemem jest brak ciągu kominowego. Ta usterka często zdarza się gdy elektroda jonizacyjna jest brudna lub pęknięta. Możliwości mamy wiele.
  • Poziom 13  
    Muszę was zmartwić, ale dosyć często płyta główna jest do wymiany, zwłaszcza jak po dłuższej normalnej pracy zaczynają się pojawiać takie hocki-klocki, błąd bodajże A01 i kocioł pracuje kilkadziesiąt sekund, a potem ponowny rozruch.
  • Poziom 36  
    Witam. Ten kocioł nie posiada wyświetlacza więc błąd A 01. Nie jest możliwy kolego tutorek.
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki za odzew!
  • Poziom 13  
    W0jtek92 napisał:
    Witam. Ten kocioł nie posiada wyświetlacza więc błąd A 01. Nie jest możliwy kolego tutorek.

Czyli stara wersja kotła, pewnie przekaźnik na plytcie głownej, po kilku latach potrafią się rozleciec mechanicznie. Ze wzgledu, na to, że jest to element bezpieczeństwa nie zalecam naprawy przy braku dostatecznej wiedzy umożliwiającej właściwe dobranie zamiennika i później weryfikacje działania.

Dodano po 1 [minuty]:

Czasami jeszcze wysychały kondensatory, ale to przy kotlach powyżej 5-8lat.