Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VOLVO, SCANIA, DAF, RENAULT - zalety i wady

Daw19 21 Sep 2015 18:50 3264 5
    Daw19
    Level 2  
    Witam. Mam pytanie odnoście 4 marek ciężarówek:
    *VOLVO FH 460 EURO5-EURO 6
    *SCANIA R440-500
    *DAF XF SSC 460 EURO5
    *REANULT PREMIUM 460 EURO 5
    Mianowicie interesują mnie wady oraz zalety tych aut. Jakie silniki najlepiej wybrać, ile mniej wiecej palą, jaką skrzynie biegów wybrać najlepiej, jaki komfort jazdy jest(tak zdaje sobie z tego sprawe, iż każdy kierowca może odczuć inny komfort jazdy) oraz którą marke najlepiej wybrać pod chłodnie na trasach PL-RUS ew. PL-D/B/D/NL. Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    MobilTruck
    Level 31  
    Pod frigo to mocne auto,chyba że będziesz latał z kwiatami z NL.Przyjdzie ci w Hiszpanii owoce załadować to pod La Jonquere Hiszpany Cię zjedzą że 20 na godzinę wjeżdżasz.
    Osobiście jeździłem Volvem scanią i 105 ką.Volviaka miałem z i-shiftem i 480konnym silnikiem,i gdyby nie to że jest troszkę ciasne w środku,nie podnosi się łóżko, to byłaby to dla mnie najlepsza ciężarówka.Erką z tym silnikiem jaki podałeś,ciekawa jazda zaczyna się dopiero w górach,o ile cię zakaz wyprzedzania nie trzyma,co do kultury jazdy to szału nie ma.Daf może i ustępuje silnikiem,z volvem i scanią,ale za to jest bardzo wygodny do życia dla kierowcy a i w prowadzeniu nie meczy.Co do spalania to podam przykład PL>D>A>I;Volvo i Daf paliły średnio pod 34 l,scania całą oszczędność zgubiła w Alpach i wychodziła z całości pod 36L.
    Daw19
    Level 2  
    Ogólnie rozmawiałem z pewnym kierowcą który kilka lat temu dostał Volvo FH 440 jest to Euro 3 i mówił że z PL do Niemca zrobił 28l z 20 tonami. Ale ogólnie dzieki za odpowiedzi.
    MobilTruck
    Level 31  
    Euro 3 to przeżytek.Mi do belgi i z powrotem,latem 23t w jedną 25t w drugą 480E5 paliła podobnie tak wiec żadna rewelacja.