Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Orno OR-DOM-SG-919 - nie działa elektrozaczep

dominikki 21 Wrz 2015 21:05 3570 6
  • #1 21 Wrz 2015 21:05
    dominikki
    Poziom 10  

Witam
    Jak w temacie mam domofon Orno OR-DOM-SG-919 oraz elektrozaczep Electric strike r3. Instalację zrobiłem według załączonego schematu za pomocą dwóch skrętek. Jedną skrętkę poprowadziłem do domu ok. 50 m. W panelu zewnętrznym połączyłem ze sobą po jednej parze skrętki i odpowiednio podłączyłem do L+ i L- oraz dwie pary do otwierania bramy. Elektrozaczep połączyłem dwiema parami z drugiej skrętki. Po podłączeniu domofon się podświetla, działa wywołanie oraz można prowadzić rozmowę. Nie działa otwieranie furtki. Po naciśnięciu guzika na unifonie słychać w głośniku panela dziwne cyknięcie i to wszystko. Zanim zabiorę się za ponowne otwieranie tego wszystkiego to proszę o informację czy dobrze zrobiłem instalację oraz porady czym może być spowodowany ten problem. Pozdrawiam
    Domofon Orno OR-DOM-SG-919 - nie działa elektrozaczep

0 6
  • Mitronik
  • #2 21 Wrz 2015 21:38
    juan cabrillo
    Poziom 11  

Te 50 metrów to nie za dużo, jak dla zaczepu (spadki napięcia)? Zmierz napięcie na nim w chwili jego wyzwalania - weź drugą osobę do pomocy.

0
  • Mitronik
  • #3 21 Wrz 2015 21:57
    dominikki
    Poziom 10  

Dziękuję za sugestię. Jutro zmierzę i się okaże. A tak z ciekawości to co zrobić w przypadku za niskiego napięcia na zaczepie?

2
  • #4 22 Wrz 2015 16:22
    dominikki
    Poziom 10  

A więc mierzyłem. W panelu na zaciskach L+ i L- napięcie wynosi 14V. Na zaciskach odpowiedzialnych za elektrozaczep brak napięcia (z przyciśniętym guzikiem otwierania i bez naciskania). Domofon jest nowy więc teoretycznie powinien być sprawny. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną takiej sytuacji?
    Jeszcze raz dokładnie pomierzyłem. I tak. Na kasecie na stykach L+ i L- jest napięcie 13,7V. Po naciśnięciu podnosi się do 16,8V. Na zaciskach od elektrozaczepu po naciśnięciu guzika napięcie pokazuje się na poziomie... 0,3V. Już mnie nerwy na to biorą.

0
  • #5 22 Wrz 2015 19:09
    juan cabrillo
    Poziom 11  

dominikki napisał:
    Po naciśnięciu podnosi się do 16,8V.
    Powinno spadać, a nie podnosić się.
    OK. Zmierz teraz napięcie na zaciskach zaczepu, ale gdy jest on odłączony. Możesz tu zamiast miernika posłużyć się jakąś małą żarówką 12V lub LED-em 12V (tu pamiętaj o biegunowości). Jeśli żarówka nie zaświeci, to znaczy, że kaseta jest prawdopodobnie uszkodzona. Jeśli zaświeci - być może trzeba będzie zastosować pośrednie sterowanie rygla.

Ten zaczep jest z pamięcią? Kupiony w komplecie?

I... nie podłączyłeś się czasem do styku bramy...?

0
  • #6 22 Wrz 2015 20:11
    dominikki
    Poziom 10  

Cytat:
    OK. Zmierz teraz napięcie na zaciskach zaczepu, ale gdy jest on odłączony. Możesz tu zamiast miernika posłużyć się jakąś małą żarówką 12V lub LED-em 12V (tu pamiętaj o biegunowości). Jeśli żarówka nie zaświeci, to znaczy, że kaseta jest prawdopodobnie uszkodzona. Jeśli zaświeci - być może trzeba będzie zastosować pośrednie sterowanie rygla.

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem. Opiszę co mierzyłem i co sprawdzałem. Najpierw mierzyłem napięcia na zaciskach L+ i L- - pokazało 13,7V. Następnie po naciśnięciu guzika napięcie podskoczyło do 16,8V. Na zaciskach w panelu od furtki napięcie po naciśnięciu guzika pokazało brak napięcia. Następnie odłączyłem elektrozaczep. Po tym zabiegu napięcia na L+ i L- bez zmian a na zaciskach od furtki pokazało 0,3V. Elektrozaczep podłączyłem pod zasilacz 9V i od razu się odblokował. Dodatkowo zmierzyłem napięcie w unifonie do którego jest podłączony transformator. Napięcia takie same jak na panelu. A więc co mam jeszcze zmierzyć? Zaznaczam, że w sprawie domofonów jestem laikiem.
    Zaczep jest bez pamięci kupiony oddzielnie niż domofon.
    Co do podłączenia pod bramę to sprawdziłem w pierwszej kolejności i niestety nie pomyliłem się.

0
  • #7 04 Paź 2015 19:01
    208885
    Użytkownik usunął konto