Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek szyfrowy Eura AC-03A1 i elektrozaczep furtki

21 Wrz 2015 21:14 2088 8
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam zamontowany zamek szyfrowy Eura AC-03A1 podłączony do elektrozaczepu furtki z pamięcią. Po otwarciu wyjścia furtka otwiera się, niestety po zamknięciu mogę ją otworzyć ponownie i dopiero wówczas elektrozaczep zamyka furtkę. Muszę po otwarciu furtki otworzyć ją ponownie ażeby się zamknęła i nieważne w jakim odstępie czasu. Może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu.
  • Specjalista Domofony
    Wymienić/zareklamować wadliwie działający elektrozaczep.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Może masz rację, tylko pytanie jest takie czy to elektrozaczep czy jakaś konfiguracja w zamku szyfrowym, która sprawia, że elektrozaczep "puszcza" dopiero za drugim razem.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Możesz się zdecydować. Puszcza czy zamyka?. Jak nie wierzysz podaj impuls na zaczep na krótko z pominięciem zamka zamka.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    mam podobny problem, po cofnięciu napięcia zaczep nie puszcza, dopiero stuknięcie w niego bądź próba zamknięcia drzwi powoduje blokadę. Sprawia to mylne wrażenie że łapie dopiero za drugim razem. Po rozebraniu elektrozaczepu widać że po cofnięciu napięcia kotwica nadal jest przyklejona do cewki. wystarczy delikatnie ją poruszyć to się odczepia. Jest jakaś rada na takie zachowanie? Nadmienię że zasilam zaczep prądem stałym .
  • Poziom 15  
    Witam,

Kolega numer 1 ma zaprogramowany zamek szyfrowy na kilka sekund, dlatego zdążysz zamknąć w tym czasie a zamek zasilonym impulsem nadal jest otwarty.
    Rozwiązanie: ustaw czas pracy przekaźnika na 1s.
    (po za tym zamek z pamięcią można łatwo przerobić, zazwyczaj jest tam taka mała blaszką którą należy delikatnie usunąć u samej jej d..y, wtedy będzie działał jak standardowy, będzie miej awaryjny i nie musisz przestawiać czasu pracy przekaźnika :)

Kolega numer 2 "Jardo": zamki za 50~120zł to raczej trzeba się liczyć z awaryjnością przy takiej pogodzie jak teraz tzn. odwilż i zamarzanie. Zamki atestowane to koszt nawet 1000zł i więcej. trzeba sobie z tymi dziadami radzić, np: można zrobić sprytną obudowę i wysmarować go smarem litowym po zewnątrz oczywiście, tak aby woda po nim spływała i nie wpływała do środka. Obecnie rozbierz zamek, wyczyść, spr. czy coś nie wadzi (czas nowy może mieć ubytek), sprawdź sprężynkę, przesmaruj i powinien hulać.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Jardo napisał:
    widać że po cofnięciu napięcia kotwica nadal jest przyklejona do cewki. wystarczy delikatnie ją poruszyć to się odczepia. Jest jakaś rada na takie zachowanie?

Wprowadzić szczelinę w obwodzie magnetycznym.
  • Poziom 11  
    piotrek_falownik napisał:

Kolega numer 2 "Jardo": zamki za 50~120zł to raczej trzeba się liczyć z awaryjnością przy takiej pogodzie jak teraz tzn. odwilż i zamarzanie. Zamki atestowane to koszt nawet 1000zł i więcej. trzeba sobie z tymi dziadami radzić, np: można zrobić sprytną obudowę i wysmarować go smarem litowym po zewnątrz oczywiście, tak aby woda po nim spływała i nie wpływała do środka. Obecnie rozbierz zamek, wyczyść, spr. czy coś nie wadzi (czas nowy może mieć ubytek), sprawdź sprężynkę, przesmaruj i powinien hulać.

Pozdrawiam

Zaczep nowy, świeżo zamontowany. Pracuje w pomieszczeniu ogrzewanym, zamkniętym.

Spróbuję przykleić cienki papier na koniec cewki.
  • Poziom 15  
    Jardo napisał:

Zaczep nowy, świeżo zamontowany. Pracuje w pomieszczeniu ogrzewanym, zamkniętym.

Spróbuję przykleić cienki papier na koniec cewki.

To też jest sposób, ale jak tak jest jak piszesz to reklamuj. Zazwyczaj problemy z zamkami są w zimie. Nowy i w suchym pomieszczeniu to trzeba reklamować. Ja raz miałem przypadek że zapadka wadziła o krawędź blachy, zeszlifowałem lekko zapadkę i było ok, ktoś się nie dołożył przy obróbce stali jak wyszła z formy. to się zdarza.