Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router asus dsl-N12E - Brak połączenia z internetem

21 Wrz 2015 21:53 11742 16
  • Poziom 5  
    Witam.
    Podlaczylem nowy router ASUS DSL-N12E,skonfigurowalem zgodnie z instrukcjami i wszystkie kontrolki sie dobrze swieca. Gdy wchodze w konfiguracje na www to jest napisane "rozłaczono" i nie wiem juz co mam robic :/ moze ktos ma jakis pomysl na to?(nie moge ssow wrzucac,bo korzystam teraz z telefonu) z gory dzieki za pomoc
  • Poziom 18  
    Jakiego masz dostawce internetu?
  • Poziom 5  
    Orange. Jakis pomysl?
  • Poziom 18  
    zaloguj sie do routera i wejdź w zakładkę quick setup. Wybierz kraj a w opcji ISP wybierz
    "not listed"

Poniżej wpisz takie ustawienia

VPI: 0
    VCI: 35
    Protocol: PPPoE
    Encapsulation mode: VC/mux

Pozniej daj dalej i wpisz dane do zalogowania od dostawcy.
  • Poziom 5  
    Niestety,nie pomoglo. Moze cos pozmieniac w tych zakladkach WAN itd?
  • Poziom 18  
    Sprubuj jeszcze raz ale protocol przestaw na PPPoA.

Wpisując dane do logowania od dostawcy oczywiście zwracaj uwagę na małe i duze litery.
    Dla pewności ID wpisz bez końcówki "ipv6". Na ustawieniach z PPPoE tez sprubuj bez tej końcówki.
  • Poziom 5  
    Nadal nic :/ i zadnego ID z koncowkami ipv6 tam nie widze. W Wan mam ustawione na ipv4 jesli to ma cos wspolnego.
  • Poziom 18  
    Z tego internetu korzystales juz wczesniej czy to nowa usługa?
  • Poziom 5  
    Korzystalem dlugo,ale modem sie podczas burzy spalil i kupilem nowy. Wg mnie mam cos zle ustawione w tych zakladkach,bo za duzo tam nie zmienialem
  • Poziom 18  
    W Tamtych zakladkach nie musisz nic zmieniac. Jeżeli cos tam zmieniales to dla pewnosci możesz zresetowac router do ustawien fabrycznych i sprubować jeszcze raz z tymi ustawieniami o ktorych ci pisalem. Ale żeby wykluczyć ewentualny błąd z hasłem albo z loginem to w miejsce loginu wpisz: rejestracja(malpa)neostrada.pl A hasło: rejestracja. Małpe wpisz normalnie tak jak do maila.
  • Poziom 5  
    Wpisuje to rejestracja i nie moge sie zalogowac. Tylko admin/admin dziala
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ale mi chodzi o login i haslo do zalogowania do neostrady które wpisujesz dopiero pozniej w quick setup.
  • Poziom 5  
    Wpisalem tak i nadal nic :/

Dodano po 4 [minuty]:

Oooo,teraz jest napisane "polaczono" ale i tak nie dziala internet

Dodano po 5 [minuty]:

Czyli moj login i haslo sa zle,tak?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Jeżeli teraz jest połączony to na 100 procent błędnie wpisujesz login albo hasło do neostrady.

Dodano po 3 [minuty]:

Zapisz sobie odrazu gdzies czy dziala na PPPoE czy na PPPoA.
  • Poziom 5  
    W takim razie zadzwonie jutro do orange,zeby mi podali prawidlowe,bo innego nie znam. Jutro sie jeszcze z tym odezwe,ale i tak wielkie dzieki za pomoc.
  • Poziom 5  
    I wszystko elegancko juz działa :)
    Bardzo Ci dziekuje za pomoc!

pozdrawiam i powodzenia