Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HX-M101UAB - po zapisaniu kopii zapasowej na dysk zew komunikat o koniec

21 Wrz 2015 22:45 774 11
  • Poziom 5  
    Witam,

to mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam za ewentualne pomyłki.

Mam problem z zewnętrznym dyskiem Samsung HX-M101UAB.
    Chciałam postawić na nowo system w moim ultabooku Samsunga i dla bezpieczeństwa przed zrobiłam kopię zapasową przy użyciu Samsung Recovery Solution i zapisałam ją na dysk zew, na którym miałam sporo innych dokumentów.

Windowsa zainstalowałam (przy odłączonym dysku) i teraz nie mogę otworzyć dysku. Po kliknięciu po kilku minutach pojawia się napis, że wymagany jest format dysku, a oczywiście nie chcę stracić moich plików.

CHKSDK pracuje bardzo wolno, naprawił kilka błędów ale przez ponad godzinę nie wyświetla nic nowego oprócz "Wykonano 10 procent <wpisy indeksu 362443 z 438950>".

Z dyskiem nic się fizycznie nie stało, nie wydaje odgłosów, gdy jest podłączony.
    Bardzo proszę o poradę.
  • Poziom 42  
    lindalinda napisał:
    CHKSDK pracuje bardzo wolno, naprawił kilka błędów ale przez ponad godzinę nie wyświetla nic nowego oprócz "Wykonano 10 procent <wpisy indeksu 362443 z 438950>".

Użycie chkdsk na uszkodzonym fizycznie dysku może uniemożliwić\znacznie utrudnić dostęp do danych.
    Proszę zamieścić screen ze S.M.A.R.T. dysku - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1467175
    Jeśli jest uszkodzony to zamiast męczyć dysk należy wykonać kopię posektorową - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1330869
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1330304
  • Poziom 5  
    Przesyłam smart z Crystal Disk Info.
    Temperatura waha się do 38 do 51.

Czyli teraz powinnam zrobić kopię posektorową?

Samsung HX-M101UAB - po zapisaniu kopii zapasowej na dysk zew komunikat o koniec Samsung HX-M101UAB - po zapisaniu kopii zapasowej na dysk zew komunikat o koniec
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wykonując kopię zapewne program domyślnie miał ustawione tworzenie obrazów partycji kopiując dysk -->dysk dzięki czemu zapewne zmienił się format na raw (windows krzyczy bo go nie zna), a część danych mogło ulec nadpisaniu. By nie stracić reszty danych proponuję tak jak koledzy wyżej kopię posektorową (do pliku!)na inny zdrowy dysk. Wszelkie próby działania na dysku mogą mniejszych szansę na odzyskanie danych.
    Czyli program dmde ,kopia posektorowa do pliku i ewentualny odzysk z kopii!!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html
    Tak nawiasem to dysk musiał ci nie raz spaść do tego temperatura niedopuszczalna.
  • Poziom 5  
    Sytuacja wygląda tak:

zaczęłam robić kopię posektorową z tego dysku do pliku na mój oczyszczony dysk twardy. Włączyłam ignorowatnie błędów po 2 próbach. Po kilkunastu godzinach dostałam informację, że skończyło się miejsce na dysku twardym i taki raport

Samsung HX-M101UAB - po zapisaniu kopii zapasowej na dysk zew komunikat o koniec

Zaczęłam robić kopię drugi raz na drugi taki sam dysk zewnątrzny. Początkowo szło szybko, ale od doby nie zmieniła się informacja o 49%. "Aktualna pozycja" ciągle rośnie, ale bardzo wolno. Czy ciągle mam czekać?
  • Poziom 43  
    Niestety. Przy uszkodzonym fizycznie dysku, tworzenie kopii jest bardzo wolne. Kiedyś zajęło mi to ponad dwa tygodnie.
    Musisz też pogodzić się z tym, że z obszarów z fizycznie uszkodzonych nie odzyskasz danych.
    Dysk otrzymał 600 niedopuszczalnych uderzeń podczas pracy. Na przyszłość dbaj o sprzęt.
  • Poziom 21  
    poza tym ja jestem zwolennikiem maksymalnego partycjonowania dysków w tym tych przenośnych,
    z technicznego punktu widzenia zawsze łatwiej się kopiuje/odzyskuje mniejsza partycję zamiast całego dysku.
  • Poziom 5  
    Dobrze, to uzbroję sie w cieprliwość.

A czy jeśli po pierwszej próbie zrobienia kopii posektorowej widzę: "Skutecznie przeczytane 443GB", to znaczy to, że jest to 443GB odzyskanych danych?

Sprzęty mi zawsze długo służą, ale ten dysk ma już z 5 lat i dużo podróżował po różnych kontynetach i był w kilku rejsach morskich.
  • Poziom 5  
    Witam,

po 16 dniach zakończyło się robienie kopii podektorowej z takim komunikatem jak w załączniku. Przez 10 dni stary dysk działał dość głośno, potem przestał i DMDE pokazywało napis, że nie wykrywa urządzenia.

Co teraz powinnam zrobić z tą kopią? Jak klikam na ten nowy dysk, wyświetla mi się odmowa dostępu.
  • Poziom 5  
    Czy moglibyście polecić mi program do odzyskania danych z kopii? Widzę, że w DMDE mogę to robić tylko pojedynczo każdy plik, a mam tego 500GB.