Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobor fotodiody do webasto volvo d5

22 Wrz 2015 08:34 747 3
  • Poziom 14  
    Witam mam pewien problem z fotodioda(czujnik plomienia) w piecyku (webasto) nie reaguje na światlo z tego zo wyczytalem powinno pojawic sie na niej napiecie po oswietleniu rzedu 0.5 V oryginal ciezko dostac po zatym nie znam parametrow oryginalu.Wpadlem na pomysl zeby zadtosowac zwykla diode IR problem w tym ze po oświetleniu wykazuje napiecie 0.760 wiec nie wiem jak to jest czy moge zastosowac kazda diode ir czy musze miec wyznaczone parametry ? Jak bede w domu dorzuce zdjecie piecyna (2002r).
    Ps; sorry za Polskie znaki pisze z telefonu.
  • Poziom 29  
    Czujniki płomienia zazwyczaj nie reagują na oświetlenie tylko na pasmo UV który emitowany jest przez płomień ,wiec oświetlanie diody światłem nic nie da ,raczej zapalenie zapalniczki przed czujnikiem powinno spowodować jego reakcje
  • Poziom 14  
    Własnie problem w tym ze próbowałem z zapalniczka i latarka żadnego efektu ;/
    PS:Dodaje Zdjęcie Fotodiody widoczny napis na dole to F 148
    Wyżej widzę tylko końcówkę i jest to niej więcej 6045 przed tym jest jakiś napis.Ktoś Coś o niej wie?
  • Poziom 12  
    Witam. Udało się może komuś coś z tym tematem analogicznie poszukuje rozwiązania z uszkodzoną fotodiodą. Z góry dzięki za info