Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala telefoniczna - w małej firmie

22 Wrz 2015 10:14 1143 13
  • Poziom 8  
    Cześć!

Prowadzę pewną firmę, w której klienci mogą do nas dodzwonić się pod dwa numery kontaktowe (oba komórkowe), które odbiera jedna osoba. Potrzebuję centrali telefonicznej, aby podpiąć te dwa numery komórkowe pod centralę aby móc prowadzić rozmowy przez słuchawki z mikrofonem podpięte do komputera. Do tego wszystkiego potrzebuję, kolejkowanie rozmów.. tzn klient dzwoni na jeden lub drugi numer (jeżeli jeden nr prowadzi rozmowe to oba są zajęte) gdy jest wykonywana rozmowa z innym klientem to usłyszy "Proszę czekać na wolnego konsultanta" i jakas muzyczka do czasu gdy pracownik odbierze. Chciałbym aby obsługa tego w większości odbywała się na komputerze.

Istnieje taka możliwość? Jeżeli tak to proszę podać nazwę owej centrali telefonicznej.

Jeżeli napisałem w złym dziale to z góry przepraszam

Pozdrawiam
    Łukasz]Link[/url][/td]
  • Poziom 31  
    opcji wiele, konfiguracji multum i wszystko spelni twoje oczekiwania, jedni rzuca haslem platan inni slican, ja sugeruje pojscie w strone asteriska lub zakup takiej centrali + rozszerzenie jej o 2 GSM

Możesz wybrać opcję low-budget i wybrać dwa modemy huawei e160 + RPi + Raspbian + Asterisk i zamknac sie w kwocie 300 pln. Naprawde. Opcji masz cholernie wiele.
  • Poziom 33  
    przeqpiciel napisał:
    [...]Możesz wybrać opcję low-budget i wybrać dwa modemy huawei e160 + RPi + Raspbian + Asterisk i zamknac sie w kwocie 300 pln. Naprawde. Opcji masz cholernie wiele.
    Możesz rozwinąć temat?? Chętnie poczytam - dzięki :)
  • Poziom 31  
    Chodzi mi o to, że kupując Raspberry PI, możesz na niego zainstalować Debiana dedykowanego dla architektury ARM.

Na to instalujesz asteriska ze zrodel bądź z repo systemu (apt-get install asterisk).

Odblokowujesz voice na modemie, kompilujesz chan_dongle, konfigurujesz i działa :)

a później wygląda to np tak:

Centrala telefoniczna - w małej firmie
  • Poziom 8  
    A poleciłbyś jakiś zestaw tak do 1000zł? Ewentualnie troche ponad nic by sie nie stało :) Rozglądam się i nic sensownego znaleźć nie mogę...
  • Poziom 31  
    Nie wydaje mi się abyś był w stanie znaleźć coś fajnego do 1K. Prędzej samoróbka. Najbardziej bruździ tutaj Tobie ta myśl o GSM.

Bo rozumiem, że potrzebujesz

2x GSM
    Kolejkowanie
    1x Konto abonenckie
  • Poziom 8  
    Dokładnie potrzebuję to czego piszesz. A w jakiej cenie zamknal bym sie z miare dobrym sprzetem? Jęzeli tak zaproponuj coś :)
  • Poziom 31  
    Może ktoś od Platana, Slicana i innych dobrodziejstw się wypowie. Ja bym szedł w stronę RPi+2 modemy + Asterisk
  • Poziom 8  
    Czyli wolałbys iść w samoróbke, tylko jak patrzę na zdjęcie powyżej nie wiem czy dałbym radę wszystko sam to ogarnąć... i tu jest problem
  • Poziom 31  
    Nie mam pojęcia jak stoisz z linuksem. Największy problem to odblokować modemy. Ale tak jak mówie. Może ktoś będzie w stanie Tobie zaproponować coś z Platanów, Slicanów. Ewentualnie skontaktuj się z tym operatorem. Zadzwoń, powiedz co potrzebujesz, a nóż uda im się coś dobrać.

Tel. 22 101 2889

Kto pyta, nie błądzi.
  • Poziom 8  
    Także pozostaje mi czekać aż ktośod nich tu zajrzy i odpisze :)
  • Poziom 31  
    w sumie można pójść i tym tropem, i połączenia z GSM przerzucać na numer VoIP, który byłby wpięty do centrali, co by z kolei pozwoliło zaoszczędzić koszty na kartach GSM.
  • Poziom 1  
    zapraszam do kontaktu telefonicznego - tak najszybciej dobierzemy rozwiązanie - pozdrawiam Artur Grzesiowski
    tel 514 950 344
    artur(malpa)freephone.pl