Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie szeregowe baterii LI-ion z zabezpieczeniem PCM

22 Wrz 2015 13:35 1395 1
 • Poziom 11  
  Witam, mam wkrętarkę akumulatorową na 24V niestety żywotność baterii dawno się skończyła.. Chciałbym teraz wstawić tam 6 baterii Li-ion.
  Muszę je łączyć szeregowo aby działały. I teraz mam problem jak wiadomo nie mogą się za bardzo rozładować ani naładować.. Czy mogę do każdej baterii podłączyć to:
  http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=33337
  A następnie wszystko w szereg i w tedy będzie ok? Wiem że może uzyskam za duże napięcie lub za małe dla samej wkrętarki ale tym zajmnę się później. Mam więcej wkrętarek więc dla którejś może by się udało.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Wkrętarka na 24V zazwyczaj jest dużej mocy więc musisz zastosować aku LiFePO4 o dużej wydajności prądowej. Napięciem roboczym się nie przejmuj, silniki mają spory zakres pracy np silnik wkrętarki 12V ma zakres 8-16V, to przykład,trzeba sczytać numery na silniku i zbadać jego kartę katalogową. Zabezpieczenie pokazane przez Ciebie może być za słabe, wkrętarka spokojnie może pobierać dużo większy prąd, a mocne zabezpieczenia są kosztowne. Do tego ładowanie aku li-ion łączonych w szereg musi być balansowane. Na Twoim miejscu zrobiłbym tak: pakiet 6 aku li-ion wysokoprądowych podłączony do głównych styków, przewody do balansera wyprowadzone na obudowę do gniazda np mini din 7-8 pin, i przez to gniazdo ładowany z ładowarki modelarskiej. Jako zabezpieczenie zamontowany w baterii buzzer z ebaya za dwa dolce - jak podczas wiercenia napięcie niedopuszczalnie spadnie na którymkolwiek aku to będzie wył
  Tutaj masz trochę wiedzy, na tym forum jest kilka wątków dotyczących tej sprawy, poczytaj:
  http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2663