Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowania na dziwne strony, włamania, sniffing, kradzież danych.

qwq123 22 Wrz 2015 15:16 1185 7
  • #1 22 Wrz 2015 15:16
    qwq123
    Poziom 5  

Witam
    Jak mozna zabezpieczyc siec bezprzewodowa przed wlamaniemi, atakami haxorow na kompa? Jakie porty wpisac w ustwieniach routera tp link mr3220? Korzystam z dwoch modemow play ;] Udostepnienie internetu przy pomocy sieci komorkowej karty prepaid plus, orange, tmobile.
    Posiadam sprzet router tp-link mr3220, modem3-4g zte mf 823, huawei e3372s-153. Pytanie: jak zabezpieczyc sprzet przed sniffem, wlamaniami, przekierowaniami na dziwne strony?
    Porady typu zainstaluj linuxa, maszyne wirtualna nic nie daja :)

- jak zablokowac zlosliwe dns w routerze, modemach zte mf 823 huawei e3372s-153 i ustawic poprawne
    - po resecie routera, zmianie adresu mac pojawia sie w ustawieniach staly mac [routera]
    mozna mac routera zmienic na inny?, moze ten sposob da mi wieksze bezpieczenstwo, nie znam sie na informatyce, nie jestem zadnym expertem, po tylu wlamach mam *** leb
    - nie wiem co robie zle, ustawilem haslo, zabezpieczenia, itp zmienilem dns na poprawne 8.8.8.8, 8.8.4.4 podlaczylem karte prepaid do modemu, [podpinam modem do routera] zwykla stratowke w plusie [po wpisaniu kodu mam kilka gb do wykorzystania na miesiac, styka w zupelnosci], orange i za kazdym razem to samo, moze mam cos nie tak z modemem, karta sim, pinem [nie ustawialem zadnego piniu na karte ani razu], apn? nie wiem gdzie lezy problem ... moze w ustwieniach modemu trzeba wpisac kod pin karty startowej?
    - Jak sprawdzić czy router TP-LINK jest zabezpieczony przed dostępem niepowołanych osób od strony Internetu? w ustawieniach modelu tp link mr3220 nie ma czegos takiego jak: [cytat z innego forum]
    Access Management i wybierz ACL. Active zmień na YES a w interface wybierz LAN.
    Zapisz ustawienia i ponów skanowanie. Warto również zmienić domyśle hasło do routera w zakładce Maintenance, Administration.
    - nie moge zalogowac sie w ustawienia modemu huawei, po wpisaniu 192.168.8.1 lipa, brak polaczenia z panelem ustawien
    jak przywrocic ustawienia fabryczne urzdzenia i skonfigurowac modem ponownie?
    - moze problem polega na braku firawela, cytat: posiadanie programu antywirusowego z na bieżąco uaktualnianą bazą wirusów, stosowanie firewalla wbudowanego w systemie jak również dodatkowych firewallów na wydzielonych komputerach stanowiących bramę do internetu, stosowanie programów antyszpiegujących.
    - jest mozliwosc przekierowania stron przez imei ktory moga znac haxory?
    - dziwne linki do stron podczas ładowania się strony hit.gemius i wiele innych np iwa.hit.interia to jest wirus?
    - lub zmiana adresu mac? podpinam pod usb modem zte mf 823, zmiana mac?
    - korzystam z linux live cd, podpinam pena, modem pod usb do kompa i korzystam z sieci, za kazdym razem mam przekirowania na dziwne strony, dostaje smsy, itp
    drugi sposob: modem podpinam do zabezpieczonego[moze za slabo] routera i mam to samo, dziwne adres ip, i dziwne strony ....
    - korzystam z hotspota [tablet, komorka android], lacze sie z lapkiem i dalej live cd
    sa jakies pomysly?

0 7
  • #2 22 Wrz 2015 18:29
    Kolobos
    Spec od komputerów

> - jak zablokowac zlosliwe dns w routerze, modemach zte mf 823 huawei e3372s-153 i ustawic poprawne

Ten router ma opcje dotyczace ACL z tego co widze na google, poszukaj dobrze.

Modemow nie dotyczy ten problem.

> - po resecie routera, zmianie adresu mac pojawia sie w ustawieniach staly mac [routera]

Zapisales ustawienia po zmianie?

> mozna mac routera zmienic na inny?

Zapewne tak.

> moze ten sposob da mi wieksze bezpieczenstwo

Nie da.

> - Jak sprawdzić czy router TP-LINK jest zabezpieczony przed dostępem niepowołanych osób od strony Internetu? w ustawieniach modelu tp link mr3220 nie ma czegos takiego jak: [cytat z innego forum]
    Access Management i wybierz ACL. Active zmień na YES a w interface wybierz LAN.
    Zapisz ustawienia i ponów skanowanie. Warto również zmienić domyśle hasło do routera w zakładce Maintenance, Administration.

Zobacz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2874173.html#13841246 podalem tam link do strony tplinka.

> - nie moge zalogowac sie w ustawienia modemu huawei, po wpisaniu 192.168.8.1 lipa, brak polaczenia z panelem ustawien jak przywrocic ustawienia fabryczne urzdzenia i skonfigurowac modem ponownie?

Modem ma w ogole jakis panel do ktorego mozna sie logowac?

> - moze problem polega na braku firawela

Jestes za routerem, wiec firewall nie jest wymagany ale zawsze mozesz zainstalowac jak chcesz.

> - jest mozliwosc przekierowania stron przez imei ktory moga znac haxory?

Wymyslasz bzdury.

> - dziwne linki do stron podczas ładowania się strony hit.gemius i wiele innych np iwa.hit.interia to jest wirus?

Nie, to statystki odwiedzin itp.

> - lub zmiana adresu mac? podpinam pod usb modem zte mf 823, zmiana mac?

Zostaw mac w spokoju.

> - korzystam z linux live cd, podpinam pena, modem pod usb do kompa i korzystam z sieci, za kazdym razem mam przekirowania na dziwne strony, dostaje smsy, itp
    drugi sposob: modem podpinam do zabezpieczonego[moze za slabo] routera i mam to samo, dziwne adres ip, i dziwne strony ....

Mozliwe, ze na stronach sa reklamy lub odwiedzasz zainfekowane strony.
    Smsy mozna zignorowac.

> - korzystam z hotspota [tablet, komorka android], lacze sie z lapkiem i dalej live cd
    sa jakies pomysly?

Chyba na sile wymyslasz sobie problem.

1
  • #3 25 Wrz 2015 19:18
    qwq123
    Poziom 5  

Witam
    Dzieki wielkie za szybka odpowiedz, coz wezme sie za wszystko od poczatku, postawie system, zabezpiecze siec, zaktualizuje sterowniki i zobaczymy co bedzie :)
    Nasuwaja sie kolejne pytania :P w karcie sim raczej nie ma wirusa :) moze w sterownikach modemu jest wirus, badz blad ktory spowalnia internet? :) Na pewno mozna zaktualizowac, badz wgrac nowsza lub starsza wersje oprogramowania, pogrzebie dla swietego spokoju....
    Pozdro :)

0
  • #4 10 Paź 2015 14:09
    qwq123
    Poziom 5  

Witam zrobilem jak w poradniku i w miejscu subnet mask bylo 255.255.255.0, po wgraniu nowego oprogramowania subnet mask zmienil sie na 255.255.255.255
    Mozna to zmienic?

0
  • #5 10 Paź 2015 14:17
    Kolobos
    Spec od komputerów

Tak, mozna zmienic.

0
  • #6 11 Paź 2015 18:00
    qwq123
    Poziom 5  

sprzet tplink tl mr 3220 + modem 3/4g e3372s-153 huawei
    3G/4G
    3G/4G USB Modem: Identified
    Signal Strength: 100%
    IP Address: 77.115.118.246
    Subnet Mask: 255.255.255.255 <-- aktualnie ------> w pierwszym oprogramowaniu bylo 255.255.255.0 -- a w nowym widze zmiane
    Default Gateway: 77.115.118.246
    DNS Server: 212.2.96.53 , 212.2.96.54
    Online Time: 0 day(s) 00:01:05
    zainstalowac openwrt lub Gargoyle [sciaglem dwie wersje]? a moze to normalne i tak ma pozostac ...
    na yt widac ze tak ma byc,
    pytam, lepiej byc pewnym, zaden informatyk ze mnie :)

System Routing Table
    ID Destination Network Subnet Mask Gateway Interface
    1 10.64.64.64 255.255.255.255 0.0.0.0 WAN
    2 192.168.0.0 255.255.0.0 0.0.0.0 LAN & WLAN
    3 0.0.0.0 0.0.0.0 10.64.64.64 WAN
    moze od poczatku zaczne i zrobie poradnik jak skonfigurowac dany model wraz z modemem tak aby nikt sie nie wlamal, neta przegladam z live cd linux mint :)
    kolobos napisz jak to mozna zmienic i czy jest sens :)
    pozdro

0
  • #7 11 Paź 2015 18:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zostaw jak jest, jezeli wszystko dziala.

0
  • #8 11 Paź 2015 18:54
    qwq123
    Poziom 5  

po ustawieniu net smigal dobrze, po wylaczeniu kompa, routera net zaczal mulic, strony wczytuja sie strasznie wolno, [cos nie gra(dns wpisalem 8.8.8.8-8.8.4.4, net z plusa dns plusa 212.2.96.51-212.2.96.52)] haslo zmienilem do logowania i zabezpieczylem wep2, wstawiam obrazek acl, zaznaczylem enable internet access control, deny Przekierowania na dziwne strony, włamania, sniffing, kradzież danych.

0