Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota

emilwrona 22 Sep 2015 15:51 1176 19
    emilwrona
    Level 6  
    Witajcie
    Kupiłem niedawno tuner satelitarny BUSH BFSAT01HD freesat,działał,wyszukał kanały na jakiejś satelicie.
    Wiem że odbiór kanałów telewizyjnych do jakich został stworzony ten tuner przy mojej wielkości talerza 80 cm,jest nie możliwy.Lecz nie o to chodzi,problem w tym iż tuner przestał po prostu wyświetlać menu przez pilota.Nie mogę go uruchomić na jakiejkolwiek satelicie.Nie wskazuje poziomu sygnału.Podczas pierwszej obsługi mogłem coś niewłaściwie przez pilota wcisnąć.Czyżby awaria podzespołu,części.
    Pamiętam był bardzo gorący podczas pracy.
    Dziękuję z góry za podpowiedź.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Do którego gniazda podłączyłeś kabel antenowy?
    Klawiatura lokalna działa?
    emilwrona
    Level 6  
    Do gniazda IN,pierwsze na tyle.

Dodano po 2 [minuty]:

Co do klawiatury nie działa.Chcąc wyłączyć go przyciskiem na przodzie,nic się nie dzieje.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Instalacja antenowa sprawna?
    Po odłączeniu kabla antenowego i restarcie dekodera jakie objawy?
    emilwrona
    Level 6  
    Prostuję wypowiedź - klawiatura lokalna na panelu przednim działa,włącza i wyłącz tuner przyciskiem,pozostała chanel i program nie ma podglądu.
    Po odłączeniu kabla antenowego i restarcie pojawia się obraz w kolejności pokazałem.

Dodano po 3 [minuty]:

BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota

Dodano po 22 [sekundy]:

BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Czy po restarcie działa pilot?
    Wpisz właściwe Postcode.
    Inny dekoder działa na tej instalacji antenowej?

Z Twojego dość niejasnego opisu wynika, że tuner startuje po odłączeniu instalacji antenowej więc prawdopodobnie ona jest tu powodem problemów.
    emilwrona
    Level 6  
    Sprostowałem,Pilot po restarcie działa,powoduje włączenie i wyłączenie tunera,ale tylko to mogę nim zrobić.
    Post code wpisałem jakie jest w instrukcji innych nie znam.
    Inny dekoder chodzi na tej instalacji bez zarzutu,ANALOGOWY BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Analogowy?
    Ciekawe co na nim odbierasz?

Po wpisaniu postcode dekoder MUSI być podłączony do anteny odbierającej sygnał z pozycji 28,2 - wtedy pobierze swoją listę kanałów i umożliwi skanowanie innych pozycji satelitarnych.

Doprowadziłeś do obecnego stanu poprzez powrót do ustawień fabrycznych zapewne...
    emilwrona
    Level 6  
    Dodam że w tej chwili mam talerz skierowany na ASTRĘ 1 BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota

Dodano po 3 [minuty]:

Przejęzyczyłem się, co do ,,Analogowy,,

Dodano po 1 [minuty]:

No tak teraz jaki kod
    I jak ustawić pozycję 28,2 to jest zapewne Astra 2 ??
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Kod masz w instrukcji obsługi.
    Tutaj masz parametry satelity 28,2.
    emilwrona
    Level 6  
    Dziękuję będę próbował
    emilwrona
    Level 6  
    Może ktoś mieszkający we Wrocławiu podpowie gdzie podrzucić tuner aby te ustawienia zmienić.Ja nie mam możliwości zmienić talerz na ASTRĘ 2,Mam na myśli jakiś mądry,przychylny serwis,bo gdzie nie wejdziesz to mędrcy,zgroza,nie chcą niczego,nawet pieniędzy.
    simhak
    Moderator of SAT
    Pytanie: czy gra jest warta świeczki?
    Jeśli nie chcesz oglądać tego co oferuje ten dekoder to myślę że do FTA nadaje się on średnio...
    emilwrona
    Level 6  
    Tak ale najpierw trzeba go uruchomić przez Astre 2 -- 28,2 nie mam możliwości.

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

Uruchomiłem,wymieniłem kabel,po wymianie i otrzymałem na talerzu 80 cm 28% siły.Tunerowi to wystarczyło,uprzednio nie było 15 %.
    Teraz pytanie jak wejść i załadować nic nie kumam Angielskiego
    BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota BUSH BFSAT01HD - brak sterowania z pilota

Angielska Instrukcja takich opcji nie przewidziała,jest tylko ANGLIA okazuje się.
    emilwrona
    Level 6  
    Chodzi mi o programy na satelicie Astra
    User removed account
    User removed account  
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Musisz zdecydować co konkretnie chcesz oglądać. Ten sprzęt nie przeszuka całej zakresu transponderów z automatu - musisz mu wszystko podać: wszystkie parametry w okienku, które zamieściłeś musisz wypełnić poprawnie i uruchomić przeszukiwanie.
    Dekoder zapisze to co znajdzie na końcu listy.
    emilwrona
    Level 6  
    Tak masz rację,wiele już wpisałem ale nie wszystko jest z obrazem,Chodzi mi głównie o programy w HD niemieckie.
    emilwrona
    Level 6  
    Dziękuję Ci ,KIEROWCA_VW, Pomogłeś,Doradziłeś.

Dodano po 24 [sekundy]:

Temat uważam za zamknięty.