Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung GALAXY S3 LTE - Jaka zewnętrzna antena do internetu LTE?

22 Wrz 2015 16:12 1809 4
 • Poziom 17  
  Witajcie. Posiadam jako modem internetowy Samsunga Galaxy S3 LTE. Przy aktywnym zasięgu LTE prędkość pobierania mam jakieś 20 Mb/s. Chciałem polepszyć zasięg LTE właśnie poprzez taką antenę. Z tego co widzę to telefon posiada z tyłu dwa gniazda na zewnętrzne anteny. Czy jest mi ktoś w stanie polecić jakąś antenę, w miarę niedrogą, która polepszy zasięg LTE?
 • Poziom 29  
  Te gniazda z tego co wiem nie są do anteny zewnętrznej tylko do kalibracji. Prędkość LTE jest bardzo różna... to działa na zasadzie wolnej amerykanki.... Jak jest obładowane łącze to net ma wysokie pingi i prędkość też spada.
 • Poziom 17  
  No odnośnie LTE to trochę czytałem i jest tak jak mówisz ale kolega kilka bloków dalej, w tym samym czasie u tego samego operatora ma 40 Mb/s. Moja prędkość waha się od 16 do 22 Mb/s ale tak jak mówię - daleko jej chociaż do tych 40 ;)

  Widziałem film na yt jak koleś podpina antenę właśnie w jedno z tych gniazd ale do zwykłego S3. Od razu poprawia się siła sygnału. Mi tylko zależy na tej prędkości LTE.
 • Poziom 29  
  To że te gniazda tam są i że ktoś wpychając tam antenę próbuje poprawić zasięg to nie znaczy że tak powinno być i że należy tam cokolwiek podłączać.
  Te złącza są bardzo delikatne, szybko można je uszkodzić przy używaniu telefonu z podłączonym czymkolwiek. Wyrwiesz złącze, jak będziesz mieć pecha to z polami lutowniczymi i zamiast wzmocnić zasięg to stracisz go całkowicie a naprawa może być trudna i kosztowna.
  Na prawdę, odpuść sobie, szkoda zabawy żeby mieć kilka Mb więcej w teście internetu. Bo i tak w codziennym używaniu nie widać różnicy między 20 a 40Mb a plików po kilkanaście GB chyba nie masz zamiaru pobierać przez sieć komórkową przy tak słabych limitach?
 • Poziom 17  
  Dzięki za informacje. Telefon i tak służy tylko za modem i wisiałby na oknie nieruszany. Ale skoro te gniazda mają inne przeznaczenie - odpuszczam :)