Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konserwacja akumulatora w Citroen Berlingo benzyna 1,4 produkcji 2003r

elmor368 22 Wrz 2015 16:47 774 4
  • #1 22 Wrz 2015 16:47
    elmor368
    Poziom 20  

Proszę o info, czy aby konserwująco ładować akumulator podczas dłuższej przerwy w użytkowaniu pojazdu, należy go odłączyć od instalacji samochodu?. Czy odłączenie akumulatora od instalacji samochodu nie spowoduje jakiś niekorzystnych efektów po jego ponownym podłączeniu do instalacji. Nie mam instrukcji obsługi tego pojazdu, a nie chciał bym sobie narobić niepotrzebnych ewentualnych kosztów.

1 4
  • #2 22 Wrz 2015 18:54
    oldking
    Poziom 28  

Co rozumiesz pod hasłem "dłuższa przerwa".
    Jak postępować z akumulatorem znajdziesz na stronach producentów akumulatorów.

0
  • #3 22 Wrz 2015 22:07
    elmor368
    Poziom 20  

Przez pół roku samochód nie będzie użytkowany. Wobec powyższego faktu aby akumulator utrzymać w formie , należy go podłączyć pod prostownik. A pytanie moje brzmiało wyraźnie, czy elektronika w samochodzie nie ulegnie uszkodzeniu po wypięciu akumulatora z samochodu ponieważ jest bardzo rozbudowana: procesor, alarm itp.

0
  • #4 22 Wrz 2015 22:15
    eurotips
    Poziom 35  

elmor368 napisał:
    Przez pół roku samochód nie będzie użytkowany. Wobec powyższego faktu aby akumulator utrzymać w formie , należy go podłączyć pod prostownik. A pytanie moje brzmiało wyraźnie, czy elektronika w samochodzie nie ulegnie uszkodzeniu po wypięciu akumulatora z samochodu ponieważ jest bardzo rozbudowana: procesor, alarm itp.

Tai i nie, zależy jak szybko następuje samorozładowanie.
    Dobry aku i rok będzie stał, ale warunek że odstawisz go w pełni naładowanego.
    Dla autka nic się nie stanie, najwyżej bez radia zostaniesz jak ma kod którego poprzedni właściciel nie przekazał.

0