Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative T6300 z oszczędzaniem energii, wyłączają się po około 15 minutach.

Bombel1994 22 Wrz 2015 17:02 1326 4
  • #1 22 Wrz 2015 17:02
    Bombel1994
    Poziom 6  

Witam wszystkich :wink:
    Ostatnio zakupiłem głośniki Creative t6300 i nie doczytałem, że mają wbudowaną funkcje oszczędzania energii tzn. jeśli nie zostanie dostarczony sygnał o odpowiedniej mocy wyłączają się. Jednak nie do końca to tak działa, gdyż wyłączają się nawet na maxymalnej głośności. Aby znów zaczęły grać wystarczy ściszyć pokrętłem maxymalnie i podgłośnić i grają, lecz chyba każdy się domyśla że jest to uciążliwe.
    Znalazłem temat na forum, który opisuje identyczny problem lecz z głośnikami A120. Jest on można powiedzieć rozwiązany, ponieważ wystarczy połączyć 2 rzeczy jednym kabelkiem i działa (zostaje zdezaktywowany pilot, ale to jest nie ważne).
    Chciałbym sam je naprawić tymbardziej że jest to opisane krok po kroku.
    Tylko teraz rodzi się problem, ponieważ tamte głośniki to całkiem inny model.
    Stąd moje pytanie, czy wystarczy zrobić to co jest opisane w tamtym temacie?
    Załączam zdjęcia paneli, które są umieszczone w subwooferze i dokładne zdjęcia tego co miałbym ze sobą połączyć.
    Jestem kompletnie zielony w tych tematach dlatego wole zapytać zamiast spalić głośniki.
    Zwora J6 to jest to co jest oznaczone na zdjęciu czerwonym kółkiem?
    I czy zasilanie (+) jest oznaczone symbolem V+ tak jak na zdjęciu?
    Oraz, czy wystarczy to połączyć tak jak na zdjęciu z tym kabelkiem?

Załączam zdjęcia wszystkiego oraz w/w temat z podobnymi głośnikami.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12381041#12381041

Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam :)

0 4
  • Pomocny post
    #2 22 Wrz 2015 23:20
    Sanjose
    Poziom 26  

Link

Nic więcej nie potrzeba, wszystko jest opisane, co prawda to model A120.

0
  • #3 23 Wrz 2015 07:21
    Bombel1994
    Poziom 6  

Dziękuję bardzo, jakoś mi umknął ten temat. Mam nadzieję że to pomoże :)

0
  • #4 25 Wrz 2015 15:08
    skullder
    Poziom 1  

Witam, czy koledze udało się ogarnąć temat? Pytam, ponieważ zawziąłem się a mam ten sam problem z głośnikami tej serii, tylko że T3300 (włącznik i regulacja głośności na przewodowym pilocie). Połączenie V+ (na którym u mnie jest 14,3V) z J6 nie przynosi efektu - dźwięk nadal wyłącza się po ok. 15 minutach. Może ktoś bardziej obeznany wyprowadzi mnie z błędu ale z tego co przestudiowałem, to zamysł tego patentu jest taki, żeby na nóżkę 7 układu (STDBY) doprowadzić napięcie wyższe niż 3,5V. Sprawdziłem miernikiem po wyłączeniu się dźwięku, czy przypadkiem nie popełniłem błędu przy lutowaniu ale nie - jest 14,3V. Czy jest jakiś dodatkowy układ, który odcina sygnał na głośniki? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

0
  • #5 25 Wrz 2015 15:21
    Bombel1994
    Poziom 6  

Dopiero w okolicach przyszłego weekendu będę mógł w stanie coś powiedzieć bo nie ma mnie w domu aktualnie

0