Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZWR18-5KE - czas na zmiane

22 Wrz 2015 17:33 759 5
  • Poziom 10  
    Witam,

Jaki czas temu padła płyta w moim kotle i nie działa część odpowiedzialna za CO, próby naprawy nie powiodły się a koszt zakupu nowej płyty jest nie opłacalny więc przyszedł czas na zmianę kotła.
    Zwracam się więc do użytkowników tego forum w pomocy co do doboru nowego kotła.

Lokal to mieszkanie 50m^2 dwupokojowe na parterze, raczej zimny, kocioł wisi w kuchni czerpnia powietrza pod oknem za grzejnikiem (kto to wymyślił).
    Dlatego też stawiam na kocioł z zamkniętą komorą spalania, tylko nie wiem czy konwencjonalny czy kondensat.

Chciałbym uniknąć przerabiania podejść jeżeli jest to możliwe, schemat płyty montażowej poniżej. ZWR18-5KE - czas na zmiane

Co do c.w.u. to mógłby być trochę bardziej wydajny od obecnego czasami brakuje ciepłej wody, szczególnie w zimie.

No i najważniejsze żeby był ekonomiczny.

z góry dziękuje za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    nie unikniesz przerabiania podejsc, nawet jak kupisz nowego junkersa to podejscia bedą inne.
    do mieszkania 50m to sprawa jest dyskusyjna czy warto inwestowac w kondensata, zdania są podzielone. Ja bym na twoim miejscu kupił kocioł konwencjonalny z sterownikiem pokojowym tygodniowym.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Instalatorzy nie wiedzą że w cenniku junkersa producent przygotował zestawy przyłączeniowe z pionowej listwy montażowej ze starego cerastara ZWR18-5KE na nowego np. cerasmarta ZWB28-3E...w ciągu max godziny kocioł podłączony jest do instalacji wodnej i gazowej. Pozostaje jeszcze wkład kondensacyjny i kanalizacja.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jeszcze nie wymieniłem kotła, może i dobrze. Ponieważ pojawiła się nowość od junkersa Cerapur Compakt, kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z modulacja od 3 kW. I tutaj moje pytanie zna może już ten kocioł i może się podzielić opinią.
    Jak dla mnie to dużym plusem jest zakres mocy od 3 kW do 24 kW przy lokalu 50m^2.
  • Poziom 16  
    jest to nowy kocioł i jeszcze brak opini o nim ze strony serwisowej bo dopiero są szkolenia o nim.Co do budowy to wymiennik wb6 czyli kondensat a nie nakładka kondensująca jak midi.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    CerapurCompact ZWB24-1DE bardzo interesujący i atrakcyjny cenowo, jakość między Midim a Smartem...Zaczyna od 3kW a ZSB14-1DE nawet od 2kW...