Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Tv Samsung UE40F5300AF - W Dolna po這wa obrazu ciemna.

22 Wrz 2015 18:58 5523 8
  • Poziom 16  
    Witam. Tre嗆 prawid這wa , a dolna po這wa ekranu ciemna. Po rozebraniu matrycy i pomiarze diod jedna jest uszkodzona. Mam pytanie czy jest spos鏏 na napraw. Pozdrawiam Tomek.
  • Poziom 16  
    Witam. Mo瞠 niedok豉dnie napisa貫m , jest to LCD LED i w pod鈍ietleniu uszkodzi豉 si jedna dioda LED .
  • Poziom 43  
    Tam raczej jest pasek diod led i raczej ma這 prawdopodobne jest aby si wszystkie uszkodzi造. Mo瞠 ta鄉a jest uszkodzona albo sterowanie tymi ledami.

Moderowany przez Mirek Z.:

Zb璠ny udzia w tym temacie (i w og鏊e w tym dziale) zani瘸j帷y poziom forum.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.17. Czasowa blokada pisania.

• Poziom 16  
    Tak jest siedem pask闚 z ledami i tylko jedna dioda jest uszkodzona tak jak pisa貫m wcze郾iej , a sterowanie jest ok zamieni貫m na pr鏏 diody g鏎ne z dolnymi.
  • Poziom 24  
    jadula1 napisa:
    Tre嗆 prawid這wa , a dolna po這wa ekranu ciemna. Po rozebraniu matrycy i pomiarze diod jedna jest uszkodzona. Mam pytanie czy jest spos鏏 na napraw. Pozdrawiam Tomek.

Tak. Wymie uszkodzona diod.
  • Poziom 16  
    Witam. A gdzie taka dosta albo ca陰 ta鄉.
  • Poziom 40  
    No jest taki znany portal aukcyjny i sprzedaj tam takie rzeczy, przyk豉d
    Nie jestem w豉軼icielem aukcji - poda貫m przyk豉d.
    Je郵i nawet listwy rozstawem led nie pasuj (ale maja te same parametry), mo積a ci望 i 陰czy tak:
    Oczywi軼ie w kropli cyny jest zatopiony przew鏚 cho tego nie wida na foto.
    I na koniec jeszcze jedna uwaga. Zalecana jest wymiana jednego z rezystor闚 z powodu cz瘰tych uszkodze back light...
  • Poziom 16  
    Niestety nie znalaz貫m odpowiednich LED. Temat zamykam.