Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odkleić radiator przyklejony klejem termoprzewodzącym ?

22 Wrz 2015 19:44 3420 9
  • Poziom 6  
    Wiem,że tematów było sporo ale porady typu "zamrażalnik" nie widzą mi się jako mądre...

Kleiłem na karcie grafiki około 10 małych radiatorków z użyciem tego kleju :
    http://termopasty.pl/produkty/klej-termoprzewodzacy-ag-termoglue/

Było to dodatkowo odprowadzenie ciepła przy zmianie chłodzenia na wodne.

Dziś próbowałem izopropanolem,podgrzewałem suszarką aż nie dało się chwycić radiatora w palce i klej niestety trzymał bez zmian jak szalony.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 6  
    Czytałem jedynie i zastanawiam się czy to nie uszkodzi powierzchni płyty i innych elementów ?
    Podobnie wygląda moja karta grafiki :

Jeśli nie uszkodzi... to gdzie to się kupuje ?
  • Pomocny post

Poziom 36  
    Nie dam gwarancji jednak jak obejdziesz się z nim delikatnie (tzn.punktowo po troszkę a nie kąpiel).
    Nadal liczę na inne podpowiedzi jutro na starej grafice zrobię test. Wstrzymaj się mam płyty do gnębienia opisze jutro dokładnie.
    Kupuje się w sklepach z chemią nie wiem jak w necie.
  • Poziom 6  
    Znalazłem w ...LeroyMerlin oba produkty.
    Wysłałem emaila z pytaniem do producenta tej pasty,polskiej pasty.
    Przypomniało mi się jeszcze,że kiedyś odklejałem emblemat z bagażnika samochodu i wycinałem go żyłką wędkarską.Może coś w tym kierunku pokombinuję,ale wstrzymam się do jutra.
  • Poziom 6  
    Nie jest glut.Ten klej jest zaschły,w zasadzie kruchy.Próbowałem żyletką ale ryzyko jest.
    Nie mogę teraz sprawdzić bo musiałem poskładać kartę ponownie.Siedzę na tym komputerze w którym jest ta karta.Jutro drugie podejście.

Tutaj ten zestaw,który muszę zdemontować :
  • Pomocny post

Poziom 36  
    Zaczekaj co odpisze producent szkoda eksperymentować na sprzęcie. Jeśli masz taką możliwość. Na pewno jest na niego jakiś rozpuszczalnik ja chemikiem nie jestem. Oby ci odpisali. Dziwi mnie mała aktywność kolegów o imigrantach 1140 postów na zwykłe tematy zero.
  • Poziom 6  
    Nie odpisali,dzwoniłem.
    Pracują nad tym ale polecają izopropanol,którym już próbowałem bez skutku.
    Polecają tez coś węglowodorowego o ile dobrze zrozumiałem ... :/
    Czyli tak na prawdę nie ma na to 100% rady.
    Dziś spróbuję wyciąć żyłką wędkarską bo żyletką się boję.
    -----------
    Żyłka i cieniutki drut poległ-za każdym pociągnięciem urywał się w tarciu o aluminiowy radiator.
    Jeden radiator odkleiłem,a w zasadzie wyciąłem żyletką,ale to za sprawą tego że było tam więcej kleju i żyletka się zmieściła.
    Radiator ten miał na sobie resztki kleju,który zmoczyłem... nitro,rozcieńczalnikiem do farb i lakierów i... konsystencja i twardość kleju bez zmian :/
    Pozostaje jedynie czekać na preparat tej firmy lub ciąć Boschem.

Ja wybrałem sprzedaż karty grafiki wraz z chłodzeniem wodnym.
    Poddaje się :(
  • Poziom 6  
    Długi czas minął.Producent kleju widocznie nie ma sposobu na odklejenie.
    Szkoda,że odwracają się plecami.
    Zamykam ;)