Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R 500 - Scania R 500 duże spalania

artur-1973 28 Lip 2017 01:26 9327 35
    Dariusz G.
    Poziom 10  
    Witam.
    Bardzo dziękuję za poręczne dane, których nie mogłem zdobyć Próbowałem poprawiać szwedkę ale nie trafiłem w sedno jej bólu :D Nie wiem, co można jeszcze zrobić, bo wszystkie opcje już mi się wyczerpały.
    morszyn
    Poziom 10  
    Witam po długiej nieobecności. Moja Scania prod 2013 R480 13ltr, na PDE Vin 5315913 przebieg 480tys. zaczęła b. dużo palić . Dochodzi do 40/100 km. Serwis sprawdził regulację zaworów i pomp. Same pompy sprawdzone w Iławie/ Wojenkowski. Turbo ładuje do 1.6 zmierzone manometrem pod obciążeniem. Czujnik doładowania wstawiony nowy na podmianę. Brak wygenerowanych błędów w systemie diagnostycznym. Właściwie wszystko sprawdzone- została tylko jednostka centralna. Jednak chcę pytać- koledzy może ktoś ma jakieś sugestie gdzie szukać. Może ktoś zna namiary na osobę /warsztat który sprawdzi mapę silnika,może wymieni lub jakieś aktualizacje. Ogólnie ratunkuuuu
    krisek66
    Poziom 11  
    morszyn napisał:
    Witam po długiej nieobecności. Moja Scania prod 2013 R480 13ltr, na PDE Vin 5315913 przebieg 480tys. zaczęła b. dużo palić . Dochodzi do 40/100 km. Serwis sprawdził regulację zaworów i pomp. Same pompy sprawdzone w Iławie/ Wojenkowski. Turbo ładuje do 1.6 zmierzone manometrem pod obciążeniem. Czujnik doładowania wstawiony nowy na podmianę. Brak wygenerowanych błędów w systemie diagnostycznym. Właściwie wszystko sprawdzone- została tylko jednostka centralna. Jednak chcę pytać- koledzy może ktoś ma jakieś sugestie gdzie szukać. Może ktoś zna namiary na osobę /warsztat który sprawdzi mapę silnika,może wymieni lub jakieś aktualizacje. Ogólnie ratunkuuuu

Podeślij z xcom logi ecu z bloków poniżej to zoczymy
    FB2A
    FC76
    FF32
    FE25
    FE25
    FC7A
    Thumper
    Poziom 4  
    Scania R500 V8, 2011 rok, VIN 5266434.
    Ktoś może dane jakie tam powinny być ciśnienia paliwa na listwie i filtrze? Czytałem o ,,regulacji" zaworu przelewowego które utrzymuje zbyt niskie ciśnienie. To jakąś wada fabryczna czy skutek słabnącej sprężyny wraz z wiekiem?