Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy

mitasdar1 22 Wrz 2015 20:57 1527 2
  • #1 22 Wrz 2015 20:57
    mitasdar1
    Poziom 9  

Witam serdecznie znawców Peugeotów,
    Znalazłem na forum kilka tematów awarii wyświetlacza, ale żadna nie wydała mi się podobna do mojej. Oto co się dzieje:
    Przy okazji jakiejś tam naprawy pod maską musiałem odłączyć akumulator. Kilka razy podłączałem i odłączałem, odpalałem (zresztą to nie pierwsza moja naprawa samochodu, mam pewne pojęcie) i wyświetlacz radia uruchamiał się normalnie. Po którymś odłączeniu zresetowała się data i godzina, a wyświetlacz zawiesił się jakby w oczekiwaniu na ustawienie daty. Proszę spojrzeć na obrazki:
    Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy
    Na zmianę gaśnie i zapala się data i godzina. No i język się przełączył na francuski.

Jeśli chodzi o działanie przycisków panelu środkowego:
    Działa radio, działa klima, działa sterowanie wiatrakiem, działa temperatura, działa wyświetlacz kilometrów i daje się kasować mały licznik, działa wyłącznik ESP i zamknięcie drzwi.
    Nie działa: menu, wszystkie przełączniki trip, audio, przełącznik na końcu dzwigni wycieraczek.

Jeśli chodzi o sam samochód, to nikt w nim nic nie majstrował: jest w moich rękach od nowości, nie miał nic kręcone, cofane, podkręcane, podrasowywane, nie miał wymienianych wyświetlaczy, radia, ani nic.

Mam instrukcję obsługi i jakieś papiery, które dawali do samochodu w salonie przy kupnie, ale nic tam nie ma na temat żadnych specjalnych sposobów resetowania daty i godziny lub wyświetlacza. No i pytanie co robić?

Podłączałem samochód do KTS-200 Bosha i było parę błędów w różnych modułach, ale nic związanego z radiem. Poprzez KTS-a można przestawiać w komputerze różne opcje typu automatyczne światła i te opcje zaczynają działać, mimo że nie ma do nich dostępu poprzez menu (bo menu nie działa).

Co ja mam z tym tematem zrobić? Czy ktoś zna jakieś serwisowe chwyty na przywrócenie wyświetlacza do normalnego stanu?
    Z góry dziękuję.

• #2 28 Maj 2017 20:56
    daniel3ech
    Poziom 1  

Witam,
    i jak rozwiązać ten problem bo mam dokładnie ten sam.

• #3 28 Maj 2017 21:28
    Matijasx
    Poziom 11  

Wymień na inny. Zaoszczędzisz nerwów, w peugeocie zazwyczaj jest problem z tymi wyśw. od wysokiej temp lub przepalają się ścieżki pomiędzy płytką a samym LCD. Niczym tego nie z czytasz bo przekaźnik jest sprawny. Dużo nie kosztuje taki wyświetlacz .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME