Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy

mitasdar1 22 Sep 2015 20:57 5700 2
Texa Poland
    mitasdar1
    Level 10  
    Witam serdecznie znawców Peugeotów,
    Znalazłem na forum kilka tematów awarii wyświetlacza, ale żadna nie wydała mi się podobna do mojej. Oto co się dzieje:
    Przy okazji jakiejś tam naprawy pod maską musiałem odłączyć akumulator. Kilka razy podłączałem i odłączałem, odpalałem (zresztą to nie pierwsza moja naprawa samochodu, mam pewne pojęcie) i wyświetlacz radia uruchamiał się normalnie. Po którymś odłączeniu zresetowała się data i godzina, a wyświetlacz zawiesił się jakby w oczekiwaniu na ustawienie daty. Proszę spojrzeć na obrazki:
    Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy
    Na zmianę gaśnie i zapala się data i godzina. No i język się przełączył na francuski.

Jeśli chodzi o działanie przycisków panelu środkowego:
    Działa radio, działa klima, działa sterowanie wiatrakiem, działa temperatura, działa wyświetlacz kilometrów i daje się kasować mały licznik, działa wyłącznik ESP i zamknięcie drzwi.
    Nie działa: menu, wszystkie przełączniki trip, audio, przełącznik na końcu dzwigni wycieraczek.

Jeśli chodzi o sam samochód, to nikt w nim nic nie majstrował: jest w moich rękach od nowości, nie miał nic kręcone, cofane, podkręcane, podrasowywane, nie miał wymienianych wyświetlaczy, radia, ani nic.

Mam instrukcję obsługi i jakieś papiery, które dawali do samochodu w salonie przy kupnie, ale nic tam nie ma na temat żadnych specjalnych sposobów resetowania daty i godziny lub wyświetlacza. No i pytanie co robić?

Podłączałem samochód do KTS-200 Bosha i było parę błędów w różnych modułach, ale nic związanego z radiem. Poprzez KTS-a można przestawiać w komputerze różne opcje typu automatyczne światła i te opcje zaczynają działać, mimo że nie ma do nich dostępu poprzez menu (bo menu nie działa).

Co ja mam z tym tematem zrobić? Czy ktoś zna jakieś serwisowe chwyty na przywrócenie wyświetlacza do normalnego stanu?
    Z góry dziękuję.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
    daniel3ech
    Level 1  
    Witam,
    i jak rozwiązać ten problem bo mam dokładnie ten sam.
    Matijasx
    Level 11  
    Wymień na inny. Zaoszczędzisz nerwów, w peugeocie zazwyczaj jest problem z tymi wyśw. od wysokiej temp lub przepalają się ścieżki pomiędzy płytką a samym LCD. Niczym tego nie z czytasz bo przekaźnik jest sprawny. Dużo nie kosztuje taki wyświetlacz .