Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy

22 Wrz 2015 20:57 3564 2
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie znawców Peugeotów,
  Znalazłem na forum kilka tematów awarii wyświetlacza, ale żadna nie wydała mi się podobna do mojej. Oto co się dzieje:
  Przy okazji jakiejś tam naprawy pod maską musiałem odłączyć akumulator. Kilka razy podłączałem i odłączałem, odpalałem (zresztą to nie pierwsza moja naprawa samochodu, mam pewne pojęcie) i wyświetlacz radia uruchamiał się normalnie. Po którymś odłączeniu zresetowała się data i godzina, a wyświetlacz zawiesił się jakby w oczekiwaniu na ustawienie daty. Proszę spojrzeć na obrazki:
  Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy Peugeot 407 2.0 HDI 135 - Dziwne zachowanie wyświetlacza radia i klimy
  Na zmianę gaśnie i zapala się data i godzina. No i język się przełączył na francuski.

  Jeśli chodzi o działanie przycisków panelu środkowego:
  Działa radio, działa klima, działa sterowanie wiatrakiem, działa temperatura, działa wyświetlacz kilometrów i daje się kasować mały licznik, działa wyłącznik ESP i zamknięcie drzwi.
  Nie działa: menu, wszystkie przełączniki trip, audio, przełącznik na końcu dzwigni wycieraczek.

  Jeśli chodzi o sam samochód, to nikt w nim nic nie majstrował: jest w moich rękach od nowości, nie miał nic kręcone, cofane, podkręcane, podrasowywane, nie miał wymienianych wyświetlaczy, radia, ani nic.

  Mam instrukcję obsługi i jakieś papiery, które dawali do samochodu w salonie przy kupnie, ale nic tam nie ma na temat żadnych specjalnych sposobów resetowania daty i godziny lub wyświetlacza. No i pytanie co robić?

  Podłączałem samochód do KTS-200 Bosha i było parę błędów w różnych modułach, ale nic związanego z radiem. Poprzez KTS-a można przestawiać w komputerze różne opcje typu automatyczne światła i te opcje zaczynają działać, mimo że nie ma do nich dostępu poprzez menu (bo menu nie działa).

  Co ja mam z tym tematem zrobić? Czy ktoś zna jakieś serwisowe chwyty na przywrócenie wyświetlacza do normalnego stanu?
  Z góry dziękuję.
 • Poziom 1  
  Witam,
  i jak rozwiązać ten problem bo mam dokładnie ten sam.
 • Poziom 11  
  Wymień na inny. Zaoszczędzisz nerwów, w peugeocie zazwyczaj jest problem z tymi wyśw. od wysokiej temp lub przepalają się ścieżki pomiędzy płytką a samym LCD. Niczym tego nie z czytasz bo przekaźnik jest sprawny. Dużo nie kosztuje taki wyświetlacz .