Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie roletami tylko w jednej strefie Integra WRL 128 SATEL

majkipl 22 Wrz 2015 22:23 1176 5
  • #1 22 Wrz 2015 22:23
    majkipl
    Poziom 9  

Koledzy pisze ponieważ nie mogę się doszukać rozwiązania mojego problemu który przedstawia się następująco:
    założyłem dwie strefy:
    1. alarm z roletami (załączenie alarmu powoduje opuszczenie rolet)
    2. alarm bez rolet (załączenie alarmu np. na noc lub chwilowe nie powoduje opuszczenia rolet.
    Pomysł mój był taki aby powtórzyć zazbrajanie strefy drugiej identycznie jak pierwszej jednak nie ujmując sterowania roletami.
    Niestety Integra nie pozwala użyć (powtórzyć) ponownie wejścia które użyto w innej strefie
    Proszę o propozycje jeżeli macie jakiś pomysł
    Sprzęt: Satel integra wrl 128; expander Int-iors;ethm 1 plus

0 5
  • Deimic Smart Home
  • #2 22 Wrz 2015 22:45
    xury
    Poziom 38  

Opisz w jaki sposób zrealizowałeś opuszczanie rolet w czasie alarmu, to będzie coś można więcej powiedzieć.
    Generalnie zamiast robić dwie identyczne strefy, należałoby skorzystać z funkcji logiki.

0
  • Deimic Smart Home
  • #3 22 Wrz 2015 22:57
    luk9753
    Poziom 24  

Dokładnie. Ja robię to w ten sposób ze robię wyjście sterujące do rolet. Ikonka na TSI lub TSG no aktywacja rolet, wyjście to definiuje jako przekaźnik Bi który następnie zawieram razem z czujnikiem wskaźnikiem czuwania, timerem, alarmem, w logikę co daje możliwości dowolnego sterowania roletami.

0
  • #5 22 Wrz 2015 23:01
    majkipl
    Poziom 9  

luk9753 czy możesz dołączyć zrzut - pewnie rozjaśniło by mi trochę temat.
    mój manipulator to INT-KLCD-BL

0
  • #6 23 Wrz 2015 18:33
    majkipl
    Poziom 9  

zgadza się że ustawienie wyjścia sterującego roletami jako BI daje nam możliwość dowolnego sterowania jednak szczerze powiem nadal nie bardzo rozumiem jak zrobić załączyć ten sam alarm w jednej opcji z roletami w drugiej natomiast bez opuszczania rolet?

0