Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIM 628E - Zablokowana pompa odpływowa

_Macko_ 23 Wrz 2015 01:40 2904 5
  • #1 23 Wrz 2015 01:40
    _Macko_
    Poziom 9  

Witam!
    Proszę o pomoc w sprawie tej zmywarki: podczas pompowania wydobył się hałas jakby mielenia i przestała pompować, pewnie coś większego wpadło do pompy.
    - czy da się ją oczyścić bez wyciągania z zabudowy?
    - jak zresetować ten model?

Pozdrawiam Maciej

0 5
  • #2 23 Wrz 2015 05:51
    Zbych034
    Poziom 37  

Trzeba usunąć przyczynę zablokowania a nie restartować.

1
  • #3 23 Wrz 2015 08:33
    _Macko_
    Poziom 9  

Na to już nie miałem siły w nocy.
    A po usunięciu jak zrestartować ten model?

0
  • #4 23 Wrz 2015 18:33
    skryn
    Admin grupy AGD

_Macko_ napisał:
    A po usunięciu jak zrestartować ten model?

Normalnie, według papierowej instrukcji obsługi urządzenia dodanej od Producenta wraz z zakupem sprzętu.

0
  • #5 23 Wrz 2015 20:21
    _Macko_
    Poziom 9  

Przysięgam, że w instrukcji nie ma tego.
    Wyczyściłem wszystko co się da, wyssałem wodę strzykawką i nie wiem jak sprawdzić zmywarkę, bo ciągle miga E4.
    Proszę o pomoc.

1
  • #6 24 Wrz 2015 10:10
    _Macko_
    Poziom 9  

Ok, jest mało tematów na temat tej zmywarki, więc opiszę rozwiązanie.
    Po zdjęciu dna zmywarki (nie wymaga narzędzi, trzeba tylko podważyć kilka zatrzasków z plastiku), zdemontowałem pływak i switch, wytarłem wodę i osuszyłem wszystko. Dostęp do pompy odpływowej mniej więcej pokazany na tym filmie:

Link

(Moja poprzednia maszyna Siemens nie wymagała w ogóle demontażu, żeby dostać się do turbiny pompy).
    Wykręciłem pompę (UWAGA na blokadę, można ją łatwo złamać, dlatego przed obróceniem pompy należy blokadę ostrożnie podważyć śrubokrętem). Z okolic turbiny wyjąłem kawałek szkła odpowiedzialny za odgłos mielenia w pierwszym poście, oczyściłem z osadu i wkręciłem z powrotem. Przed zamknięciem dna sprawdziłem, czy gdzieś nie leży jeszcze więcej wody, ale było sucho (woda wylała się raczej przy otwarciu drzwi z powodu przepełnienia komory, żaden inny element nie cieknie).
    Zmywarka działa. Nie wymaga restartu, błąd znika po usunięciu wody z pod pływaka, jak wspomniał Zbych034.

Pozdrawiam Maciej

2