Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 1.9 TDi - Brak kierunkowskazów, wycieraczek, el. szyb i lusterek

23 Wrz 2015 14:48 3492 14
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam taki problem w moim Audi A4 B6 1.9 TDi 2001r: czasem nie działają kierunkowskazy, wycieraczki, elektryczne szyby i lusterka - przeważnie po dłuższym postoju. Po jakimś czasie i kilku wyłączeniach/odpaleniach silnika/przejechaniu jakiejś ilości kilometrów coś nagle zaskakuje i znów wszystko działa jak powinno. Widzę, że ktoś miał już podobny problem (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2683610.html#12920834), ale temat został zamknięty niestety :-( Czy może ktoś wie, co jest nie tak? Dodam, że bezpieczniki sprawdzone - i wszystkie są ok.
  • Poziom 20  
    Witam. A dmuchawa i światła działają?
  • Poziom 9  
    Dmuchawa i światła działają, awaryjne również. Kierunkowskazy migają, jak zamykam/otwieram drzwi z centralnego.
    Nie mam pojęcia, co z tym jest nie tak...
  • Poziom 20  
    Nie wiem jak w B6 ale w B5 to by wyglądało na kostkę stacyjki ale to by nie działała dmuchawa również.
  • Poziom 1  
    Sam nie wiem, bo zaistniałej sytuacji nie widziałem dotąd. Może któryś przekaźnik?
  • Poziom 9  
    Sprawdzić mogę, ale który przekaźnik w B6 odpowiada za powyższe rzeczy?
  • Poziom 20  
    Przekaźniki w tym modelu zapewne są zespolone w module ZE.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Zobacz czy moduł komfortu nie jest zalany
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ja wiem, gdzie są przekaźniki, tylko który jest od kierunkowskazów, wycieraczek, elektrycznych szyb i lusterek?
    Czy kostka stacyjki dawałaby takie objawy? Kierunki i wycieraczki rozumiem, ale szyby i lusterka? No i czy co jakiś czas umożliwiałaby "czasowe" naprawienie wszystkiego na raz?
  • Poziom 17  
    prosiaczekmalaryczny napisał:
    A co moduł komfortu ma do wycieraczek i kierunkowskazów dobrodzeju?

Już miałem dwa takie przypadki.
    Objawy bardzo podobne.
    Wymiana modułu komfortu, który znajduje się pod włącznikiem świateł pomogła.

pozdrawiam
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Co do ścisłości, to moduł centralnej elektryki.
  • Poziom 17  
    Przepraszam.
    Mój błąd. Sprzedawcy tak ten moduł nazywają na aukcjach
  • Poziom 14  
    Wypadało by najpierw sprawdzić błędy.
    Jeżeli nie masz połączenia z bordonez to
    odkręcasz osłonę pod kierownicą (półka) i jest poziomo wsunięty przykręcony na dwie śruby nad przekaźnikami.
    Na 100% zalany wodą.