Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL48010-przecieka po wymianie usczelki

aTomek44 23 Wrz 2015 15:23 1443 5
  • #1 23 Wrz 2015 15:23
    aTomek44
    Poziom 7  

Cześć,
    Posiadam zmywarkę Electrolux ESL48010. Mam ją od 7 lat. Od miesiąca zaczęła przeciekać od prawej strony drzwiczek. Na pierwszy ogień wymieniłem obie uszczelki wokół drzwi (dolna i górną), jednak woda dalej kapała tak samo. Wezwałem fachowca i oznajmił, że woda ucieka nad dolną uszczelką. Faktycznie, gdy zdjął obudowę drzwiczek widać, że ciśnienie w trakcie mycia wypycha wodę i część się wylewa. Uszczelka którą wymieniłem jest dedykowana do mojej zmywarki. Fachowiec twierdzi, że to wina dwóch wcięć w dolnej uszczelce (które przecież były w oryginalnej uszczelce). Co z tym można zrobić? Proszę o radę.

Uszczelka to (7X0-J3-CMM3-MJI Uszczelka drzwi dolna do zmywarki Electrolux ESL48010)

0 5
  • #3 24 Wrz 2015 10:24
    aTomek44
    Poziom 7  

Cześć, Faktycznie jeden z końców zraszacza był rozdwojony. Zamówiłem nowy i zobaczymy czy będzie ok.
    Dzięki za radę.

0
  • #4 28 Wrz 2015 21:54
    aTomek44
    Poziom 7  

Cześć,
    Po wymianie części woda przestała lecieć. Bardzo dziękuję za trafną diagnozę usterki !
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Chcę skręcić zmywarkę tak jak była przed wizytą fachowca-jednak nie wiem jak dokładnie to zrobić.
    Zostały mi takie dwa dynksy:

Electrolux ESL48010-przecieka po wymianie usczelki
    https://north.pl/karta/mocowanie---katownik-mocujacy-obudowy-do-zmywarki,ZPX-SK-CL2L-A33.html

I nijak mi one nie pasują- nie mogę znaleźć miejsca w którym były pierwotnie przykręcone.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 28 Wrz 2015 23:41
    nares
    Specjalista AGD

aTomek44 napisał:
    nie mogę znaleźć miejsca w którym były pierwotnie przykręcone.

Górne narożniki zmywarki, służą do zamocowania jej wkrętami do blatu.

0
  • #6 29 Wrz 2015 09:11
    aTomek44
    Poziom 7  

Właśnie tak obstawiałem ale nie mogłem znaleźć wcześniej nawierconych dziur. Wielkie dzięki za pomoc.

0