Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei b932 - konfiguracja orange free

23 Wrz 2015 15:50 1122 5
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie, chcialem zalozyc rodzicom internet na stare lata. Juz pare lat na emeryturze ale zaczelo ich ciagnac do internetu. Znam ich potrzeby i wiem ze kupno abonamentowego internetu to wyrzucone pieniadze w bloto. Stad pomysl aby kupic modem wifi huawei 932b. Rodzice maja 1 komputer stacjonarny i 2 smartfony. Kupilem orange free 2 gb starter i bede im w miare potrzeb go doladowywal. Tak mialo byc. Ale mam problem z konfiguracja, mianowicie w menu konfiguracyjnym na komputerze pc sa 4 diody. 1 zielona SIM, 2 czerwona WAN, 3 zielona WCDMA i 4 zielona z zasiegiem na max. Wykonywalem juz pare razy konfigurację i ani raz mi sie nie powiodlo. Prosze o pomoc, czy jeszcze musze jakies dodatkowe ustawienia zrobic na pc w ustawieniach sieciowych? Z gory przepraszam za literowki, ale dodaje post ze smartphone.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kupiłeś niezły zabytek? Jeśli możesz to oddaj.Sprzęt nie spełnia wymogów stawianych współcześnie. Jego miejsce to elektrośmieci. To najlepsze co możesz zrobić. W jakiej lokalizacji rodzice mają korzystać z tego Orange Free( to też kiepski wybór) na kartę? Skonfigurowałeś muła( to ten wolny router) wg. instrukcji od sprzedawcy, jaki APN wpisałeś?
  • Poziom 17  
    apn *99#, jak juz kupilem to jest szansa że modem bedzie działał? Czy mam szukac innego rozwiązania? Jesli tak to jakiego?
    APN dla Orange to internet ten *99# to numer dostępowy. Działać będzie ale wolno. Bo chyba zasięg rodzice mają. Poza tym na kartę jest dużo tańszych opcji niż w Orange. Ja bym oddał tego muła i kupił rodzicom B683. Używki na Allegro od 100 zł.
  • Poziom 17  
    aj nie wpisalem tego - dziekuje za zwrocenie uwagi. Jakie inne opcje niz Orange Free?
    To zależy od lokalizacji i zasięgu operatorów na tym terenie. Póki co najkorzystniejszą ofertę na kartę ma Play. Na LTE można mieć na kartach RBM internet bez limitu za małą kasę, są sposoby że nawet za 5 zł/m-c. Fajnie działa też promocja 10GB za 10 zł w taryfach głosowych Play, zasięg na 3G w roamingu krajowym i w LTE Play. Z innych operatorów jak już Orange to karta http://allegro.pl/internet-orange-free-74-gb-bezterminowo-lte-fv23-i5682081241.html lub http://allegro.pl/nowy-plus-internet-na-karte-iplus-65-gb-lte-fv-rok-i5618995580.html