Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z580 - Komputer nie chce się uruchomić prawidłowo

23 Wrz 2015 18:04 1551 5
  • Poziom 6  
    Witam!
    Mam problem z uruchomieniem mojego laptopa Lenovo Z580.
    Gdy naciskam przycisk włączania,moim oczom ukazuje się logo lenovo z obracającym się okręgiem podpisanym "Przygotowanie do automatycznej naprawy".Po dłuższej chwili logo znika,widać jedynie czarny ekran.Czekałem ponad 2h,jednak komputer w żaden sposób się nie naprawił.
    Próbowałem rozwiązać ten problem korzystając z Płyty ratunkowej 2014 od komputer świata.Gdy odpaliłem płytę,pojawiło się menu z trzema opcjami:uruchom płytę,tryb awaryjny i uruchom windows.Po wybraniu pierwszej opcji pojawia się pasek ładowania,po którym widać niebieski ekran z napisem płyta ratunkowa w prawym górnym rogu i czarny kursor. Po ponad godzinie ekran pozostał niezmieniony.
    Byłbym wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
  • Poziom 6  
    Wolałbym w miarę możliwości zachować swoje dane
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie instaluj systemu na nowo. Na 90% masz uszkodzony dysk twardy i trzeba to przeanalizować, bo jak zaczniesz kombinować to tylko pogorszysz sprawę.
    Trzeba wypalić MHDD na płytę, zbootować i sprawdzić SMART dysku twardego.
    Dane możesz odzyskać z jakiegoś systemu live cd np. Ubuntu.
    Więcej info w google.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za porady.
    Osobiście zastanawiałem się na uzycie przycisku recovery(tego obok wlacznika)i uzycie opcji system recovery.W przeszłości miałem kilka razy podobny problem i korzystalem z tego sposobu,jednak pozniej problem nawracal i znowu uzywalem przycisku.