Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z580 - Komputer nie chce się uruchomić prawidłowo

23 Wrz 2015 18:04 1551 5
 • Poziom 6  
  Witam!
  Mam problem z uruchomieniem mojego laptopa Lenovo Z580.
  Gdy naciskam przycisk włączania,moim oczom ukazuje się logo lenovo z obracającym się okręgiem podpisanym "Przygotowanie do automatycznej naprawy".Po dłuższej chwili logo znika,widać jedynie czarny ekran.Czekałem ponad 2h,jednak komputer w żaden sposób się nie naprawił.
  Próbowałem rozwiązać ten problem korzystając z Płyty ratunkowej 2014 od komputer świata.Gdy odpaliłem płytę,pojawiło się menu z trzema opcjami:uruchom płytę,tryb awaryjny i uruchom windows.Po wybraniu pierwszej opcji pojawia się pasek ładowania,po którym widać niebieski ekran z napisem płyta ratunkowa w prawym górnym rogu i czarny kursor. Po ponad godzinie ekran pozostał niezmieniony.
  Byłbym wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
 • Poziom 6  
  Wolałbym w miarę możliwości zachować swoje dane
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Nie instaluj systemu na nowo. Na 90% masz uszkodzony dysk twardy i trzeba to przeanalizować, bo jak zaczniesz kombinować to tylko pogorszysz sprawę.
  Trzeba wypalić MHDD na płytę, zbootować i sprawdzić SMART dysku twardego.
  Dane możesz odzyskać z jakiegoś systemu live cd np. Ubuntu.
  Więcej info w google.
 • Poziom 6  
  Dziękuję za porady.
  Osobiście zastanawiałem się na uzycie przycisku recovery(tego obok wlacznika)i uzycie opcji system recovery.W przeszłości miałem kilka razy podobny problem i korzystalem z tego sposobu,jednak pozniej problem nawracal i znowu uzywalem przycisku.