Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet Ink Advantage 2515 - Zacięcie papieru.

Dydelmax 23 Wrz 2015 18:40 1395 1
 • #1 23 Wrz 2015 18:40
  Dydelmax
  Poziom 35  

  Witam.
  Jak w temacie. Drukarka wyczyszczona od środka. Po włączeniu nie sygnalizuje żadnego błędu, jednak przy próbie wydruku czegokolwiek po kilku "przejazdach" karetki na wyświetlaczu drukarki pojawia się litera "J" - czyli zacięcie papieru. Wciśnięcie przycisku Wznów nie pomaga - karetka nawet się nie przemieszcza. Zauważyłem jedną rzecz, która może mieć związek z usterką. Dotyczy ona elementu zaznaczonego na poniższym obrazku, opisanego jako "języczek".
  HP Deskjet Ink Advantage 2515 - Zacięcie papieru.
  Gdy karetka dojeżdża do stacji serwisowej, ten gumowy "języczek" wysuwa się z układu czyszczenia karetki (tak tłumaczy się Carriage Cleaning Assembly?) do góry. Po przejeździe karetki ten "języczek" nie chowa się do układu czyszczenia karetki, a wydaje mi się, że powinien się chować, ponieważ gdy wystąpi błąd "J" (zacięcie papieru), to gdy ręcznie schowam ten języczek, karetka zaczyna się znów przemieszczać do momentu wystąpienia błędu "J" - języczek jest znów wysunięty, nie chowa się.
  Wymontowałem ten układ czyszczenia karetki (wystarczyło odkręcenie dwóch wkrętów na spodzie drukarki) i zauważyłem, że działa on dość opornie - nie przesuwa się płynnie przy pociąganiu za "kołek" (element opisany na rysunku), zacina się. Czy to może mieć wpływ na występowanie usterki? Co może być jej przyczyną? Enkoder mocowany od spodu drukarki jednym wkrętem i plastikowy element przesłaniający enkoder sprawdziłem - są sprawne. Mechanizm poboru papieru też wygląda na sprawny.
  Pozdrawiam

  0 1
 • #2 04 Paź 2015 14:26
  Dydelmax
  Poziom 35  

  Drukarka naprawiona. Okazało się, że biały plastikowy element (nie wiem jak się on fachowo nazywa, zdjęcia elementu nie mogę wrzucić bo drukarkę już oddałem klientowi) znajdujący się pod stacją serwisową był nieprawidłowo zamontowany - prawdopodobnie "rozregulował" się, gdy klient wyciągał na siłę zaciętą kartkę papieru. Po jego prawidłowym zamontowaniu "języczek" układu czyszczenia karetki pracuje poprawnie (chowa się po przemieszczeniu karetki do stacji czyszczenia tuszu), a co za tym idzie - drukarka drukuje poprawnie i nie zgłasza błędów.
  Dziękuję wszystkim za pomoc.
  Temat zamykam.

  1