Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi

mi_ma 23 Wrz 2015 19:49 6693 0
 • Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi

  Któż z nas nie zazdrościł bohaterom Star Treka komunikatorów, które dziś mogą uchodzić za pierwowzory dzisiejszych telefonów komórkowych (pewnie ci młodsi forumowicze...:) ) . Nawet kilkanaście lat temu telefony komórkowe były dosyć duże, ciężkie i nieporęczne, przez co wciąż wydawały się dosyć odległe od wizji filmowców z przed kilkudziesięciu lat. Rozwój techniki jednak bardzo szybko je zminiaturyzował i rozwinął do w pełni funkcjonalnych osobistych komputerów, a stylistyka zmieniła się na tyle, że chyba nikt nigdy nie nawiązał do wyglądu gadżetów z klasycznych filmów sci-fi.
  Dziś obserwujemy rozwój kolejnej fali gadżetów jaką są smartwatche, ale i tutaj próżno szukać urządzeń, które stanowiłyby urzeczywistnienie wizji twórców filmowych z tamtych lat. Ale jak to bywa, zawsze się znajdzie gdzieś jakiś domorosły konstruktor, który postanowi to nieco zmienić.

  Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi

  Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi

  Communicator Watch to projekt w pełni funkcjonalnego komunikatora, którego wygląd nawiązuje do nowoczesnej techniki w stylu retro. Urządzenie zbudowane w oparciu o moduły Teensy 3.1 z procesorem ARM, FONA GSM oraz wyświetlacz OLED 128x96 pozwala na dzwonienie z użyciem karty SIM dowolnej sieci (czyli taki uproszczony telefon komórkowy). Jego wygląd w dużej mierze nawiązuje do stylistyki znanej z Fallouta, co w dużym stopniu tłumaczy dosyć toporny wygląd, który w tym wypadku nie jest żadnym kompromisem, a celowym działaniem. Obudowa została zaprojektowana w oprogramowaniu CADowskim i wykonana w technologii druku 3d. Całość została starannie wykończona i uzupełniona o kilka szczegółów (skórzany pasek, drewniana wstawka). W efekcie uzyskano bardzo spójny i dopracowany gadżet, który być może nie konkuruje z smart watchami, ale z pewnością przez wielu zostanie doceniony. Autor przywołując swoje inspiracje wymienia oprócz PiPBoya z Fallouta także, komunikatory naręczne z Star Treka i The Venture Bros oraz reklamy tranzystorowych odbiorników radiowych z lat 50tych.

  Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi Telefon komórkowy w stylu retro sci-fi

  Efekt być może nie każdemu przypada do gustu, ale jak dla mnie jest niesamowity. Sam wprawdzie nie chodziłbym z tego typu cegłą na nadgarstku (chyba, że w celach zaczepno-obronnych), ale nie potrafię tego projektu w żaden sposób skrytykować. Po prostu, jako fanowi Fallouta, ten gadżet się podoba bardziej niż oferowany w sprzedaży kolekcjonerskiej plastikowy PiPBoy na smartfona. Tym bardziej jeśli mamy świadomość, że autor wykonywał ten projekt zaledwie 6 tygodni poświęcając na niego 250$.


  Link


  Źródło http://www.instructables.com/id/Communicator-Watch/?ALLSTEPS

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  mi_ma
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
  Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
  Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
  mi_ma napisał 831 postów o ocenie 742, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.