Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica - Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną

kejmuk 23 Wrz 2015 20:18 2217 2
  • #1 23 Wrz 2015 20:18
    kejmuk
    Poziom 1  

Witam. Chcę kupić kuchenkę elektryczną Amica z płytą ceramiczną inox do nowego mieszkania. Jedyne dane jakie o niej mam to "Kuchenka ceramiczna Amica,elektryczna,na230V lub 380V,w zestawie długi kabel na siłe"

1. Jak wygląda jej podłączenie w zwykłym bloku? Czy trzeba zmieniać instalacje elektryczne żeby ją podłączyć? Facet z ogłoszenia powiedział że wystarczy zmienić siłę na kabel 230V i będzie wszystko działać bez problemu.
    2. Czy jeśli ją podłączę normalnie kablem 230V to czy będę mógł ją wykorzystać w 100% czy tylko będę mógł korzystać z części jej możliwości? Jak to wygląda w praktyce?
    2. Czy koszty takiej kuchenki są większe? Czy pobiera ona więcej energii elektrycznej niż zwykła kuchenka nie na siłę?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Dodano po 18 [minuty]:

Blok w którym jest to nowe mieszkanie jest z 2010 roku. Czy myślicie że blok 5-letni ma taką instalację elektryczną że bez problemu mogę podłączyć tą kuchenkę na kablu 230V?

0 2
  • #2 23 Wrz 2015 20:24
    O^O
    Poziom 21  

Płyta ceramiczna ma jakiś model. Na stronie producenta jest do niej zapewne instrukcja obsługi, a tam wszelkie potrzebne dane techniczne.
    Bez znajomości przydziału mocy dla mieszkania (a ta informacja jest na umowie) oraz modelu płyty trudno gdybać czy jest możliwe jej "pełne" użytkowanie, czy skończy się na użytkowaniu jednego lub dwóch palników.

0
  • #3 23 Wrz 2015 23:09
    CYRUS2
    Poziom 37  

kejmuk napisał:
    Czy pobiera ona więcej energii elektrycznej niż zwykła kuchenka nie na siłę?
    Zapytaj producentów jaką sprawność mają kuchenki.
    kejmuk napisał:
    Blok w którym jest to nowe mieszkanie jest z 2010 roku. Czy myślicie że blok 5-letni ma taką instalację elektryczną że bez problemu mogę podłączyć tą kuchenkę na kablu 230V?
    Ty posiadasz przydział mocy i wiesz jaki jest.
    Przy jednej fazie będzie o.k jak będziesz używał jednego,max dwóch pol grzewczych.

0