Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera IP Dahua WiFi zawiesza się co 2 dni

23 Wrz 2015 20:22 4329 12
  • Poziom 18  
    Witam. Mam problem z kamerą IP Dahua DH-IPC-HFW1200S-W (model z WiFi). Otóż kamera co około 2dni zawiesza się tak, że nie odpowiada i nie przesyła obrazu. Kamera jest widoczna poprzez program BCS ConfigTool, ale nie można wejść na webserver itp. Podłączona jest do punktu AP Nanostation. Zasilanie odbywa się poprzez zasilacz 12v 1a -> injektor POE -> UTP -> 12v wydobyte poprzez rozgałęźnik POE. Łącznie około 10metrów skrętki, wiec nie dużo. Kamera wiesza się o różnych porach (w dzień i w nocy). Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    Jutro planuję spróbować ustawić w kamerze automatyczny restart codziennie (tylko nie wiem czy będzie ta funkcja, oraz czy będzie działała w przypadku gdy kamera będzie zawieszona), oraz chcę wymienić zasilacz i puścić go przez UPS - obok do gniazdka jest podłączona dosyć mocna pompa wody, która załącza się okresowo - może jakieś spadki napięcia są w tym momencie...
  • OptexOptex
  • Poziom 22  
    A sam przydział IP z rutera? Normalnie przydzielane jest IP na 24h.
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    IP statyczne
  • Poziom 10  
    Jeśli kamera w menu posiada log (dziennik błędów) to skopiuj go tutaj, z okresu czasu, kiedy przestaje odpowiadać na połączenie. Może to na coś nas naprowadzi.
  • Poziom 16  
    Witam,
    Chciałem odświeżyć temat, czy kolega rafipl znalazł rozwiązanie? Mam podobnie, zmieniałem urządzenie, zasilania, przewody itp., kamera ip, która się zawiesza w innej lokalizacji pracuje ok bez problemów..
    Śmieszne ale prawdziwe..

Proszę o odpowiedź..
    Dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Niestety problemu nie udało się rozwiązać i kamera została wymieniona na inną bez wbudowanego WIFI (dołożyłem do niej Nanostation do komunikacji).
  • Poziom 16  
    Dzięki za odpowiedź.. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    piotrek_falownik napisał:
    Dzięki za odpowiedź.. Pozdrawiam

wydaje mi sie ze problem mozę być spowodowany nie samą kamera a routerem Miałem kiedyś identyczny problem , router po prostu strzelał focha i przestawał się łączyc z urządzeniem, i jedynie taki problem miał po połączeniu przez wifi po kablu nie było problemu. Po zamianie routera problem zniknął.

teraz mam ten router u siebie w domu i również strzela focha na mojego laptopa, łaczy się za kazdym innym urządzeniem i z żadnym nie ma problemu a mój laptop mu przeszkadza i nie chce mi przypisać adresu, przez co musze spacerować przez poł domu aby go zrestartować i pewnie kiedys go wymienie bo mnie to chodzenie już trochę męczy.
  • Poziom 16  
    Cześć, chyba Masz rację.. U mnie jest bardzo podobnie ale po kablu, robiłem test na laptopie i również czasem się nie chce połączyć.. A po wpięciu przydziela DHCP około 7minut. Zresztą po stałym IP jest to samo.. Mieli i mieli i loteria albo zaskoczy "Połączono" albo "Sieć niezidentyfikowana" ..

Jak tu klientowi wytłumaczyć, gdy z jego komputerem pracuje ok..
  • Poziom 12  
    Witam,

Czy mógłbym prosić i jakieś opinie odnośnie systemu WiFi w kamerach i rejestratorach Dahua? Głowie chodzi mi o zasięgi między ścianami.

• Poziom 24  
    Generalnie wniosek nasuwa się jeden. Zawsze powtarzam, że kamer IP z wifi należy się wystrzegac. Tak samo jak tanich fotopulapek :) tematy na elektrodzie pokazują, że te urządzenia sprawiają wiele problemow.
  • Poziom 12  
    Mówisz kolego o połączeniach wifi między rejestratorem, a kamerą czy między kamerą, a routerem?
    Ogólnie mam na oku DHI-NVR4104-W
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze pytanie czy zamiast stosować rejestrator np. DHI-NVR4104-W (z Wif) można użyć normalnego rejestratora i wpiąć go do modemu Wifi?
    Kupiłem na test kamerę dh-ipc-hfw1320s-w i narazie sprawuje się dobrze, chce iść krok dalej i zakupić rejestrator.