Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LCD Samsung LE32B450C4 - Tv reaguje tylko na przycisk power

furtek 23 Wrz 2015 20:26 1809 9
  • #1 23 Wrz 2015 20:26
    furtek
    Poziom 14  

Witam zepsuł mi się tv LCD Samsung LE32B450C4W . Tv reaguje tylko na przycisk power na nic więcej. Włącza się pojawia się obraz lecz żaden przycisk nie działa. Nie mogę ściszyć przełączać kanałów na pilocie i na panelu tv. Jedyne co działa to przycisk włączenia. Czy ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć ?

0 9
  • #2 20 Lis 2015 19:34
    zezeze
    Poziom 2  

Witam. Posiadam ten sam model samsunga i mam dokładnie identyczne problemy z TV. Mam pytanie, czy i jak rozwiązał pan ten problem. Ile kosztowała naprawa? Proszę o pomoc w tym temacie. Pozdrawia!!!

0
  • #3 20 Lis 2015 22:24
    furtek
    Poziom 14  

Proszę odpiąć płytkę z przyciskami tą co jest na niej przycisk power i sprawdzić czy wtedy działa tv pilotem. Jak bedzie działało to powiem dalej co robić.pozdrawiam.

1
  • #4 23 Lis 2015 22:39
    zezeze
    Poziom 2  

Na wstępie dziękuje w ogole za to, że PAN odpisał. Nie sadzielem,ze tak szybko pan odpisze.
    Jestem laikiem w sprawach technicznych, więc proszę o wyrozumiałość. Nie za bardzo zrozumiałem pana sugestie dotyczące mojej usterki. O jaką płytkę chodzi? Podrawiam i czekam na dalsze instrukcje.

0
  • #5 24 Lis 2015 17:43
    furtek
    Poziom 14  

Na ścianie bocznej tego tv są przyciski i proszę odpiąć tą płytkę z tymi przyciskami. Jest tam wtyczka idąca do płyty głównej i proszę ją wypiąć. Na zdjęciu zaznaczyłem o którą wtyczkę chodzi.
    Samsung LCD Samsung LE32B450C4 - Tv reaguje tylko na przycisk power

2
  • #6 26 Lis 2015 17:34
    jankowalski20
    Poziom 9  

Po odpięciu wszystko działa jak należy. Czy pilot nie działa dlatego że któryś z micro switchy jest popsuty (te guziki nigdy nie były używane)?

0
  • #7 26 Lis 2015 19:05
    furtek
    Poziom 14  

proszę wy lutować ostatni micro switch (power chyba jest jako pierwszy o ile dobrze pamiętam a więc nie power tylko ostatni ) i sprawdzić czy jest ok. Jeżeli nie to proszę pisać potrzeba będzie wymienić kondensatorki. Ale najpierw micro switch do sprawdzenia. Wy lutować i sprawdzić bez niego czy wszystko działa jeżeli tak to podmienić na nowy.

0
  • #8 27 Lis 2015 17:53
    jankowalski20
    Poziom 9  

Wylutowane, podłączone - nie działa dalej pilot i guziki.
    Po całkowitym odłaczeniu klawiatury działą jak należy.
    Mi to nie przeszkadza i tak jest pilot do tego - także tamat uważam za rozwiązany, ale dla wiedzy potomnej można napisać co tam jeszcze można zrobić zeby to zadziałało.

Co do kondensatora to tam jest tylko jeden przy odbiorniku IR kondensator 47 na płycie głównej nie ma nic, a dalej kondziory są tylko na sekcji zasilania i wyglądają dobrze.

0
  • #9 27 Lis 2015 19:26
    furtek
    Poziom 14  

na zdjęciu wszystko opisałem Samsung LCD Samsung LE32B450C4 - Tv reaguje tylko na przycisk power

0
  • #10 30 Lis 2015 20:07
    zezeze
    Poziom 2  

Witam ponownie!! Dopiero teraz odpisuje, gdyz mialem ostatnio mala przygode z samochodem i nie mialem glowy do myslenia o TV. Dzięki za wskanie przyczyny usterki. Mój znajomy dziś zagladnal i potwierdzil pana wskazania. Ją nie znam sie na elektronice. Coś tam przez chwilę majstrowal. Póki co wszystko działa bez zarzutów. Jeszcze raz dziękuje za okazaną pomoc. Pozdrawiam.

0